Отруйний червоний пил накрив Миколаївщину

Share on Facebook

 

otrujnyj-chervonyj-pyl

Через морози зі сховища глиноземного заводу в Миколаївській області почав розпорошуватися шлам. Довколишні села засипані червоним пилом. 


На Миколаївщині вітер розніс відходи глиноземного заводу і місцеві селища накрила хмара отруйного червоного пилу.


Пил піднявся зі шламосховища заводу. Через сильні морози рідина, яка не дозволяє шламу розпорошуватись, замерзла, і вітер розніс його на багато кілометрів. Мешканці навколишніх сіл бояться повторення угорської трагедії, коли на такому ж заводі прорвало дамбу і отруйний шлам потрапив у ґрунт.


"Нам вдалося зупинити розпилення цього пилу і ми його стримуємо до цього часу. Ми залучили спеціалістів державної екологічної інспекції, природоохоронної прокуратури, санепідстанції", - повідомив заступник голови Миколаївської ОДА Геннадій Ніколенко.


Результати замірів будуть не раніше понеділка. Тим часом керівники підприємства запевняють, що пил, як і шлам, загалом безпечні. На сховище він потрапляє після шестиступеневої фільтрації і вже не містить каустичної соди, а саме ця складова шламу спричинила екологічну катастрофу в Угорщині, де прорвало дамбу на глиноземному комбінаті.


На шламосховищі зараз працює кількадесят пожежних машин - щоб червоний пил не розносився, ллють гарячу воду. Інцидент перевіряє природоохоронна прокуратура.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: