Безпека має бути пріоритетом

Share on Facebook

 

000111111__20200812-P1370284У Спеціальному Звіті Генеральній Асамблеї ООН у 2017 році, зокрема, зазначалося, що виявлено зв’язок між хронічним впливом пестицидів і раком, хворобою Альцгеймера й Паркінсона, гормональними порушеннями, вадами розвитку й безпліддям. В документі також підкреслювалася небезпека забруднення залишками пестицидів для дітей, з посиланням на численні випадки смертей в Індії та Китаї. Більше того, у Звіті зазначено, що проведені в доволі індустріалізованому Китаї на державному рівні дослідження показали, що забруднення пестицидами призвело до неможливості продовжувати агровиробництво на понад 20% орних земель.

Крім цього, у десятках держав мають місце колосальні масштаби деградації та засоленості ґрунтів, спричинені інтенсифікацією агровиробництва та масовим використанням міндобрив, від чого ще у 1890-і роки застерігав видатний український аграрій та новатор Іван Овсінський.

Численні дослідження переконливо свідчать також про негативний вплив на здоров’я людей генетично модифікованих продуктів, виробництво яких, в гонитві за наживою, лобіюють потужні транснаціональні корпорації.

Все згадане давно не є великим секретом і слугує потужним стимулюючим фактором для свідомих споживачів шукати здорову альтернативу домінуючим на полицях супермаркетів хімізованим і потенційно небезпечним продуктам.

Не дивно, що і в згаданому Звіті теж містяться рекомендації максимально стимулювати розвиток саме органічного виробництва, яке передбачає сталі методи господарювання, максимально дбайливе ставлення до довкілля, біорізноманіття, здоров’я та безпеки на всіх рівнях.

Цілком закономірно, що популярність органічних продуктів у всьому світі невпинно зростає. Не є виключенням і Україна, де, згідно досліджень Федерації органічного руху України, споживання органічних продуктів лише за останні 5 років зросло майже на 150%, склавши минулого року 36 млн.Євро.

Чи не найбільш яскраво видно прагнення українців до якісних, безпечних органічних продуктів під час щорічних  Всеукраїнських Ярмарків органічних продуктів. Традиційно вони проходять на початку вересня на столичній Контрактовій площі. Однак цього року через обмежувальні заходи, пов’язані з поширенням пандемії, локація заходу була змінена.


Дванадцятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів пройде 19 вересня з 10 по 19 год. на одному з найпочесніших майданчиків країни – на центральній площі НК “Експоцентр України” за адресою: Київ, проспект Академіка Глушкова, 1.


За словами організатора заходу, Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова, головним гаслом цьогорічного заходу мають бути слова «Безпека - наш пріоритет», адже непрості умови 2020 року змушують думати не лише про забезпечення роботи на Ярмарку лише найкращих, найбільш яскравих українських органічних виробників та торгівців, які пропонують за максимально доступними цінами свої унікальні, максимально безпечні органічні продукти. Ситуація цього року вимагає перейматися ще більше питаннями безпеки: як експонентів,так і відвідувачів Ярмарку. Звісно, як і під час нещодавньої виставки «ORGANIC-2020», з огляду на поширення коронавірусу, Федерація органічного руху України, прикладе максимум зусиль для забезпечення безпеки шляхом передбачених урядом протиепідемічних заходів, зокрема дотримання дистанціювання не менше ніж 1,5 м один від одного, буде забезпечена постійна наявність антисептиків, перчаток та масок у всіх учасників. Передбачено здійснення періодичної термометрії, постійне періодичне прибирання та дезінфекція поверхонь столів, місць для сидіння.

Як і під час конференції «Органік: знання, досвід, результат», яка проводилася в рамках цьогорічних виставок «АГРО» та «ORGANIC-2020», відома компанія Green Dez під час Ярмарку, зокрема, організує професійну роботизовану дезінфекцію з використанням сучасних методів обробки та робота KiBaRo 2000, пройде обробка бактерицидним короткохвильовими безозоновими ультрафіолетовими лампами, озонаторами та рециркуляторами повітря.

Стережіться, бережіть себе і дбайте про здоров’я власне, своїх рідних та всіх оточуючих!

До початку роботи Дванадцятого Всеукраїнського Ярмарку органічних продуктів залишилися лічені години. Монтажні роботи розпочато.

Федерація органічного руху України запрошує до НК “Експоцентр України” з 10-00 ранку цієї суботи. І пам’ятайте: на Ярмарок, як і на базар, ідуть якнайраніше і не чекають до моменту закриття. До зустрічі!


Дванадцятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів відбувається в рамках Органічного Тижня в Україні, за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Захід також підтримує Швейцарія в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія); Проєкт “Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства”.

Ярмарок відбувається у значній мірі завдяки підтримці лідерів вітчизняного органічного бізнесу: ТОВ «БТУ-Центр»; ТОВ «Дедденс Агро»; ТМ «Пан Еко», ТОВ «Органік Мілк» та ТОВ «Арніка Органік».

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: