Яка державна політика у сфері органічного виробництва?

Share on Facebook

 

001_0

Останнім часом серед аграрної спільноти почалася нова хвиля дискусій щодо назви, повноважень та структури можливого нового Аграрного Міністерства. І якщо доречність цього не викликає сумнівів, однак останні події наводять на думку, що, схоже, нове чи відновлене Міністерство з’явиться  далеко не найближчими днями. Подумайте самі: у діючому Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щойно відбулися нові зміни структури: наказом № 1669-20 від 31 серпня 2020 року внесено зміни до структури апарату згаданого Міністерства.

Відповідно  до  статей  8  та  11  Закону  України  “Про  центральні  органи виконавчої влади” Міністр Ігор Петрашко наказав унести  до  структури  апарату  Мінекономіки,  затвердженої  наказом від 18 вересня 2019 року № 26 (зі змінами) чергові зміни.

Цей наказ набрав чинності з 01 вересня 2020 року і тепер вносяться  відповідні  зміни  до  штатного  розпису  апарату Міністерства.

Як відомо, з 24 грудня минулого року (згідно наказу № 787, виданого Тимофієм Миловановим) у структурі Мінекономіки діяв відділ органічного виробництва та стандартів якості Директорату сільського розвитку.

Тепер же, починаючи з вересня 2020 року за розвиток органічного сектору на державному рівні відповідатиме відділ державної політики у сфері органічного виробництва Головного управління з питань підакцизної продукції та органічного виробництва Директорату державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

На нещодавній конференції «Органік: знання, досвід, результат» заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький вчергове наголосив, що органік був, є і залишатиметься серед пріоритетів розвитку аграрної галузі держави. І той факт, що до назви відповідного «органічного» підрозділу Мінекономіки нині додаються слова «державної політики…», за словами Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова, має додавати певного стриманого оптимізму щодо того, що органічному сектору нарешті приділятиметься більша увага і вже не лише на рівні лозунгів, але й реальної бюджетної підтримки, яка має бути передбачена Верховною Радою України.

А тим часом завершується робота над нормативною базою, яка має регулювати функціонування органічного сектору в державі. Зокрема, як повідомила журналу ORGANIC UA начальник відділу органічного виробництва та стандартів якості Директорату сільського розвитку Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Валентина Заєць, найближчим часом планується внести на розгляд Кабінету Міністрів України Постанови щодо затвердження «Порядку сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції».

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: