Органічне виробництво і продовольча безпека

Share on Facebook

 

 

00012

Пандемія коронавірусу та введені обмежувальні заходи в Україні хоча й внесли певні корективи, однак, звичайно, не зупинили розвиток органічного руху в державі. Цьому черговим свідченням є, зокрема, Восьма Міжнародна науково-практична конференція «Органічне виробництво і продовольча безпека», яка успішно відбулася 21 травня 2020 року в Житомирі. Вона була організована Поліським національним університетом (колишній ЖНАЕУ) у тісній співпраці з Федерацією органічного руху України. Захід відбувся завдяки підтримці Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства», ПП «Галекс-Агро», ТОВ «Органік Мілк» та регіонального об’єднання «Полісся органік». Зважаючи на необхідні заходи безпеки, цього разу більша частина експертів приймала участь у заході у формі он-лайн, перебуваючи – хто вдома, хто за місцем постійної роботи. Однак навіть подібні поки ще незвичні умови не завадили провести конференцію, за оцінками присутніх, на достатньо високому рівні.

Основною метою проведення цієї традиційної конференції було ознайомлення з результатами наукових досліджень, практичним досвідом, обмін думками щодо вирішення актуальних питань розвитку органічного виробництва. У роботі заходу прийняли участь 90 фахівців не лише з різних куточків України, але також з Бєларусі, Литви, Польщі, Німеччини, Норвегії.

Основними напрямами дискусії конференції стали: проблеми та перспективи розвитку органічного виробництва; роль органічного виробництва у формуванні продовольчої безпеки; органічні технології виробництва в агрономії; особливості виробництва органічної тваринницької продукції; маркетинг органічної продукції; роль системи вищої освіти у підготовці фахівців з органічного виробництва; виробництво добрив; біоенергетичні системи в аграрному виробництві.

На конференції з доповідями виступили: ректор Поліського національного університету Скидан О.В., Голова Правління Федерації органічного руху України Милованов Є.В., національний довгостроковий експерт Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» Каліберда О.В., професор Національного університету водного господарства та природокористування Скрипчук П.М., викладачі ПНУ Журавель С.В та Рудік О.В. Увагу учасників привернули презентації іноземних доповідачів, зокрема старшого викладача Барановицького державного університету (Бєларусь) Зуєва В.М., професорів Клайпедського університету (Литва) Романаускаса Ю., Рімантаса С., Дементьєвої Є., Клімаса Е., професорів Університету Миколаса Ромеріса (Литва) Черняускене Н., Балежентіса А., інших науковців та експертів.

Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов під час конференції не лише наголосив на доречності зважати на уроки нинішньої кризової ситуації, доцільності органічним фермерам звертати більше уваги на розширенні мережі прямих продаж своєї продукції, але й підтвердив наміри провести виставку «ОРГАНІК-2020» у серпні та Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів, яких так чекають споживачі.

В рамках конференції учасникам було презентовано свіжі числа журналу ORGANIC UA, а також щойно видані Федерацією органічного руху України нові книги з серії «Світ Біодинаміки»: «Результати дослідження констеляцій» та «Біодинамічні поради».

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: