Новий етап розвитку органічного сектора

Share on Facebook

 

IMG_786227 вересня 2019 року, за підтримки Проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» та Проекту «Німецько-українська співпраця у галузі органічного землеробства», у Києві в залі Академії Наук України було проведено Круглий стіл з питань органічного виробництва.

Головною темою обговорення на заході стало впровадження Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» № 2496-VIII. Крім цього, значна увага була приділена вивченню ролі та функцій компетентних державних органів згідно нового Закону, з врахуванням досвіду Німеччини. У роботі Круглого столу прийняли участь понад 50 експертів, серед яких: представники відповідальних ЦОВВів, проектів міжнародної технічної допопомоги, Федерації органічного руху України, інших громадських організацій, органічні виробники, торгівці органічною продукцією.

Під час роботи Круглого столу заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький,  зокрема, підтвердив, що органічне виробництво в Україні, як визначалося й раніше, залишається серед п’яти приорітетів розвитку АПК.

Учасник заходу, заступник Голови Державної Служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко зауважила, що органічний сектор - важлива складова аграрної галузі України, додавши, що для його ефективного розвитку необхідна тісна співпраця виробників, трейдерів, громадських організацій, органів влади в частині дотримання органічного регулювання та контролю за виробництвом та обігом органічної продукції адже, в результаті виграє споживач, який отримує доступ до безпечних органічних продуктів.

Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов наголосив на необхідності прискорення прийняття всіх передбачених згаданим Законом нормативно-правових актів, що може стати точкою відліку нового етапу розвитку органічного сектора аграрної галузі України, коли на місцевому, регіональному та національному можна буде переходити до більш дієвої, ефективної підтримки органічного виробництва та розвитку органічних ринків.IMG_7851

IMG_7852

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: