Програми партій про органік. Готуємось зробити вибір

Share on Facebook

 

Organic-field1

Добігає до кінця передвиборча гонка до Верховної Ради України. Незабаром ми обиратимемо нових народних депутатів. Викликає подив той факт, що досить незначна кількість політичних партій приділяє увагу у своїх програмах аграрному сектору України. Незважаючи на те, що нині основним дискусійним політичним питанням залишається, що ж робити з купівлею-продажем земель сільськогосподарського призначення, фахівці Федерації органічного руху України проаналізували партійні програми щодо бачення подальшого розвитку органічного виробництва, екологічної політики з акцентом на агровиробничі, а не загальні екологічні питання.

Серед програм 22 партій чітко про органічне виробництво говорять лише три партії: БАТЬКІВЩИНА, АГРАРНА, а також ПАТРІОТ.

Дотичними тезами до органіку висловлюються в своїх програмних документах Самопоміч, партія Зелених, партія «Сила і честь».


ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «БАТЬКІВЩИНА»


Найбільш ґрунтовними є тези партії «Батьківщина», яка у своєму «Новому курсі України» особливо наголошує на необхідності підтримки розвитку органічного агровиробництва:


Особлива увага буде приділена органічному виробництву. Землі, які використовуються під органічне землеробство, отримають особливий статус, державну підтримку та податкові пільги.

Посилимо контроль за використанням сільгоспземель та застосуванням хімікатів, щоб запобігти виснаженню земель і зберегти їх родючість.


Послідовність позиції щодо реалізації зазначених тез підтвердила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко і під час зустрічі 04 липня 2019 року з представниками аграрних асоціацій, аграрної науки, фермерів та Героями України, що проходила під девізом «Нова аграрна політика: Захищена земля, заможні селяни». Поряд з питаннями врегулювання обігу земель, оподаткування в сільському господарстві, наголошувалося також на важливості пріоритетності розвитку органічного агровиробництва та необхідності підтримки його з боку держави.


АГРАРНА ПАРТІЯ УКРАЇНИ


Велика увага повинна приділятись безпеці харчових продуктів, розвитку виробництва органічних продуктів, профілактиці та навчанню щодо здорового харчування, нетерпимості до загроз здоров’ю громадян через харчову хімію. Здоров’я людини залежить і від загальної культури поводження в суспільстві і вставлення до себе. Виховання поваги до оточення (люди, довкілля тощо), відповідальність за навколишнє середовище і своє здоров’я повинні стати нормою поводження громадянина України. Пропагування здорового способу життя є нашим постійним завданням.

Виробництво та стимулювання попиту на екологічно безпечну, у тому числі органічну продукцію, суттєво поліпшить здоров’я населення та позитивно вплине на вирішення соціальних проблем села. Активну участь в цьому процесі повинні взяти на себе профільні та галузеві об’єднання сільськогосподарських виробників. Необхідно поетапно провести повну гармонізацію вітчизняного законодавства щодо контролю за безпечністю харчової продукції з європейськими нормами та стандартами.


ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ПАТРІОТ»


Інноваційний розвиток аграрного сектору. Ми за екологічне землекористування, унеможливлення зниження родючості землі, забезпечення збалансованого розвитку сільськогосподарського виробництва і сільських громад, припинення депопуляції сільського населення. Для цього слід здійснити: … – забезпечення  продовольчої безпеки і продовольчої незалежності країни шляхом повернення сільськогосподарських підприємств до виробництва трудомістких видів сільськогосподарської продукції та підтримки виробництва імпортозаміщуючого продовольства у малих і середніх господарствах;– підтримку розвитку комерційного органічного та екологічного малотоварного виробництва сільськогосподарської та продовольчої продукції у сільській місцевості.


ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ»


Формування сучасного українського села як архітепічної цінності та одного з основних джерел ідентичності. Розвиток екологічного землеробства, садівництва та тваринництва.


ПАРТІЯ ЗЕЛЕНИХ УКРАЇНИ


Зелені за відтворення і збереження сільськогосподарського потенціалу України, за невиснажливе сільське господарство, жорсткий екологічний контроль за якістю харчової продукції, за використанням хімічних засобів захисту рослин та боротьби із шкідниками, стимулювання розвитку землеробства із беззастережним дотриманням природоохоронних норм, за підтримку фермерства, за розвиток бджолярства, як сфери діяльності, важливої для екологічної та продовольчої безпеки.


ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «СИЛА І ЧЕСТЬ»


Заміщення сировинних пріоритетів економіки технологічною переробкою на кінцеві продукти з системною рекультивацією та екологічним відновленням територій.


Переважна більшість програм партій, що йдуть на вибори в 2019 році, взагалі не розглядають питання екологізації агровиробництва і розвитку органічного сільського господарства, тим паче не бачать їх серед пріоритетів своєї діяльності. І це не дивлячись на те, що аграрії нині є тією рушійною силою, яка здатна привнести економічний добробут як Україні в цілому, так і українцям зокрема, адже навіть сьогодні сільське господарство дає близько половини валютних надходжень до країни та демонструє постійне зростання як внутрішнього виробництва, так і експорту. До того ж, саме сільське господарство (особливо органічне) затне "збити" градус соціальної напруги в суспільстві, надавши роботу тисячам українців, забезпечити продовольчу безпеку держави.

Тому варто зробити свій вибір РОЗУМОМ, а не ЕМОЦІЯМИ. Від цього залежить подальший розвиток українського села і держави в цілому!

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: