Президент підписав Органічний Закон

Share on Facebook


prezydent30 липня 2018 року Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», ухвалений Верховною Радою 10 липня поточного року.

Передбачається, що реалізація норм вказаного Закону забезпечить удосконалення та максимальну гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів та має сприяти створенню прозорих умов господарювання, зменшенню недобросовісної конкуренції, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту.

Законом встановлюються основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку такої продукції.

Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов акцентує увагу, що це вже другий закон у нашій країні, який підписаний Президентом держави і яким визначаються правові засади діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями державної політики у зазначених сферах.

 

Довідково:

Закон України № 5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» був прийнятий Верховною Радою України 10 липня 2018 р. – за нього проголосувало 237 народних депутатів України.

Попередній Закон, «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» був ухвалений Верховною Радою України 3 вересня 2013 р. А 03 жовтня 2013 р. Президент України Віктор Янукович підписав  згаданий Закон № 425-VII «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини». За чотири роки закон «де факто» так і не почав діяти, а українські виробники керуються законодавством ЄС, що регулює функціонування органічного агровиробництва.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: