Більше органічних продуктів полтавським дітям?

Share on Facebook

polezno1Полтавщина – один з перших регіонів держави, де почало активно розвиватися органічне виробництво. Нині ця область займає одне з лідируючих місць у питанні стимулювання як виробництва, так і споживання продуктів «органік». Рішенням Полтавської обласної ради від 22 грудня 2017 року № 580, були внесені зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року, раніше затвердженої рішенням № 552 першого пленарного засідання вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 12 жовтня 2017 року.

Депутати облради почали більше замислюватися не лише над питаннями методів безпечнішого виробництва, але й над тим, щоб годувати дітей здоровішими, органічними, місцевими продуктами, що знайшло своє відображення у нових прийнятих документах. Зокрема, була збільшена вдвічі (до 40%) частка можливої компенсації вартості поставленої органічної продукції дитячим дошкільним, шкільним, медичним та соціальним закладам області на умовах державних закупівель. Народні обранці визначили при цьому, що компенсації надаватимуться за умови співфінансування з місцевих бюджетів в обсязі не менше 20% вартості поставленої продукції (раніше було 10%).

Нагадаємо читачам ORGANIC UA, що у Програмі розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року вже була передбачена компенсація в розмірі 100% понесених витрат у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної  продукції (сировини) та отриманням сертифіката відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, в тому числі у перехідний період, незалежно від видів сільськогосподарської діяльності та видів продуктів переробки.

Кошти надаються юридичним та фізичним особам, що здійснюють або розпочали діяльність з виробництва органічної продукції (сировини) і зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці на території Полтавської області.

Загалом, за період 2016-2017 років відшкодування по Програмі даного напрямку вже отримали 7 (сім) підприємств на загальну суму 257 тис. грн.

Як раніше повідомлялося, зібравши приклади стимулювання органічного виробництва на місцевих рівнях, Федерація органічного руху України завершила роботу над посібником «Регіональна підтримка органічного виробництва в Україні», який стане в нагоді як агровиробникам, так і депутатам усіх рівнів.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: