Чернігівщина підтримала органічних виробників у 2017 р.

Share on Facebook

1_hay-balesПоки у Верховній Раді України дискутують щодо можливого вдосконалення нового органічного законопроекту, влада на місцях все ширше реально підтримує органічних виробників. 

 

Зокрема, за даними Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації фактично у 2017 р. на компенсацію витрат, пов’язаних із сертифікацією органічного виробництва, одинадцять господарств області отримало фінансову підтримку на загальну суму 250 тис.грн. Для порівняння, у попередньому, 2016 р. компенсацію витрат на сертифікацію відповідно до поданих заяв отримали 9 підприємств на загальну суму 230 тис. грн. На поточний 2018 рік також передбачено фінансування органічного виробництва з обласного бюджету у сумі 250 тис.грн.

 

Програма фінансової підтримки органічного виробництва у Чернігівській області існує з 2015 р., після її прийняття депутатами на 24-й сесії обласної ради шостого скликання 29.04.2015 року. Програма передбачає компенсацію витрат, понесених у зв’язку із проведенням та підтвердженням відповідності виробництва органічної продукції (сировини) та видачею сертифіката відповідності у рослинництві, тваринництві та переробці сільськогосподарської продукції, в т.ч. у перехідний період.

До речі, Федерація органічного руху України завершує роботу над посібником «Регіональна підтримка органічного виробництва в Україні», який стане в нагоді як агровиробникам, так і депутатам. 

 

А поки зацікавленим ORGANIC UA радить ознайомитися з Програмою фінансової підтримки органічного виробництва у Чернігіській обл. на 2015-2020 рр. (зі змінами від 27.01.2016 р. та 17.05.2017 р.) на сайті Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації: http://apk.cg.gov.ua


Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: