Одеса: семінар для фахівців-овочівників

Share on Facebook

 

odesa-seminar-dlja-fahivciv-ovochivnykiv

22-23 жовтня 2009 р. в Одесі відбувся щорічний семінар «Екологічно безпечне вирощування овочевих та декоративних культур закритого ґрунту». Організатори семінару – ТОВ «Центр Біотехніка», ТОВ «Селекційно-насіннєва фірма «Гавриш», ЗАТ «Семко-Юніор», ТОВ «Агрісол», фірма «Koppert» – уже вп’яте збирають фахівців-овочівників зі всієї України.

Представники тепличних комбінатів, фермерських та дослідних господарств мали можливість отримати з перших вуст інформацію щодо напрацювань та новітніх розробок у селекційній галузі, зокрема з новими гібридами та сортами овочевих культур, можливостей покращення субстратів та регулювання вологості та якості ґрунтового покриву. Особливу увагу учасники семінару приділили екологічно безпечним технологіям вирощування культур закритого ґрунту, основою яких мають стати напрацювання Інституту біотехніки. Адже наукові праці вчених Інституту спрямовані на реанімацію дещо забутих, проте досить ефективних біологічних методів профілактики та боротьби з хворобами та шкідниками культурних рослин, що були дуже поширені в колишньому Радянському Союзі, а з плином часу були втрачені.

Кожен доповідач акцентував увагу присутніх на важливості та необхідності відходу від практики масового виливу на рослини великої кількості хімічних препаратів до застосування біологічних препаратів для захисту рослин, що передбачає використання корисних властивостей як бактерій, так і антагоністичних функцій комах і кліщів або біоагентів. Власним досвідом використання біопрепаратів для захисту рослин закритого ґрунту поділилися тепличники Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та інших областей. Застосування біологічних методів захисту в рослинництві є особливо актуальним при вирощуванні сільськогосподарських культур в органічному господарюванні, на чому наголосив виконавчий директор Федерації органічного руху України А.В.°Коняшин. Тому поєднання напрацювань науковців і практичного досвіду господарювання має принести свої плоди та стати орієнтиром для подальшого широкого впровадження в органічному сільському господарстві.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03' 2009

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: