Кабмін України затвердив правила екологічного маркування

Share on Facebook

 

18 травня 2011 року Кабінет Міністрів України затвердив технічний регламент з екологічного маркування з урахуванням вимог Регламенту Європейського Парламенту і Ради ЄС 66/2010/ЄС від 25 листопада 2010 року про знак екологічного маркування ЄС.

 

Технічний регламент передбачає розвиток в Україні правдивої, прозорої та доступної системи інформування споживача про екологічні аспекти та покращені екологічні характеристики товарів і послуг, представлених на вітчизняному ринку, та встановлює вимоги щодо присвоєння і застосування добровільного екологічного маркування в Україні.

Нові правила екологічного маркування забороняють товаровиробникам чи продавцям продуктів, товарів, виробів та послуг використовувати неправдиве чи незрозуміле покупцю екологічне маркування. Така вимога стосується і таких неперевірених написів, як «екологічно чистий», «екологічно безпечний», «екологічно сприятливий», «сприятливий до ґрунту», «зелений», «сприятливий до природи» та «сприятливий до озону» тощо.

За вимогами технічного регламенту товаровиробник має право використовувати лише знаки екологічного маркування, які належать певним сертифікаційним системам на підставі отриманого екологічного сертифікату за результатами оцінки відповідності продукції встановленим екологічним критеріям.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: