У дитячу ковбасу додають підсилювач смаку і штучні барвники

Share on Facebook

 

Із восьми зразків ковбасних виробів зі маркуванням “Дитяча” - шість не відповідають вимогам українських стандартів за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками.

 

471

Про це повідомив начальник Українського науково-методичного центру випробувань харчової продукції Державного підприємства “Укрсметртестстандарт” Володимир Семенович.

“Було закуплено 8 зразків варених ковбас, сосисок та сардельок, у 6 з них ми виявили невідповідність”, — сказав Семенович. Він зауважив, що самою грубою невідповідністю стандартам є те, що в трьох зразках (майже у 38% випадків) був виявлений глутамат натрію (Е 621), заборонений до використання в асортименті для дитячого харчування, рекомендованого МОЗ. Зокрема це ковбаси варені “Дитячі” торгових марок “Камо”, “Скворцово” та “Щирий кум”.

За словами Володимира Семеновича, до асортименту дитячого харчування, рекомендованого МОЗ, також входять “Лікарська” ковбаса, “Теляча”, “Русанівська”, “Останкінська”, “Молочна” та “Шкільна”. “В цих ковбасах заборонено використовувати будь-які харчові добавки, крім єдиної — це нітрит натрію — фіксатор кольору”, — нагадав він.

Ще в двох випадках — в ковбасі вареній “Дитячій” ТОВ “Тульчинм’ясо” та ТОВ “Алан” — був виявлений штучний барвник Е 122 і Е 124 відповідно, що також є недопустимим в дитячому харчуванні.

Другою великою невідповідністю стандартам, за словами експерта, є занижений вміст білку. “В трьох зразках вміст білку був нижчим, ніж нормується ДСТУ, згідно якого вони випускаються”, — поінформував він. Це, зокрема, ковбаси виробництва ТОВ “Алан”, торгової марки “Скворцово” та “Щирий кум”. За словами Семеновича, це свідчить про те, що в ці ковбаси “недодали м’ясо” — одне м’ясо замінили іншим, наприклад, яловичину замінили свининою, “це в кращому випадку” або використали сепаровану курятину.

Ще в одному випадку — в сардельках “Дитячі” ВКФ “Укрпромпостач-95” (м.Переяслав Хмельницький) — були виявлені бактерії групи кишкових паличок, при цьому кількість мезофільних аеробних та факультативно-анаеробних мікроорганізмів перевищували норму.

Перевірку пройшли лише сосиски “Дитячі” вищого сорту ПАТ “Кременчукм’ясо” та ковбаса варена “Дитяча вершкова” вищого сорту ТДВ “М’ясокомбінат “Ятрань” (ТМ “Ятранчик”).

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: