Подаруйте дітям казку до дня Святого Миколая

Share on Facebook

mykolaj

Він ходить від хати до хати,

Питається мами і тата:

«Чи є у вас чемна дитина,

Дівчатко мале чи хлопчина?»

Для кожного має в торбинці

Найкращі у світі гостинці.

А хто без кінця бешкетує,

Тим він лише різки дарує.

 

Щойно настане зима, залютують перші морози, а землю присипле скрипучий сніжок, усі – й дорослі, й малі – чекають дива та здійснення бажань. І не дивно, адже саме в цей час на нас чекають численні свята, кожне з власною історією і традиціями.

Першим та найцікавішим, на мій погляд, завітає до нас чудодійне свято Святого Миколая, яке за традицією святкують 19 грудня. В Україні його з давніх-давен відзначають з особливим шануванням.

Згідно з легендою в цей день святий Миколай спускається з небес, щоб нагородити людей, особливо дітей, за їхні добрі справи своїми подарунками. Святий Миколай навіть має спеціальну золоту книгу, в якій протягом року записує всі наші добрі вчинки. Для того, щоб Миколай дізнався про добрі справи і побажання, потрібно заздалегідь написати йому листа і залишити його на видному місці, щоб святий міг його непомітно забрати.

Звичайно ж, найбільше цього свята чекають діти, моляться до Миколая Угодника. У день перед святом згадують усі свої добрі та злі вчинки, зважуючи на те, яких більше. Чемні та слухняні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – різку, яка є своєрідним попередженням дитині про необхідність замислитися над своєю поведінкою і виправитися у новому році…

 

Хай Миколай у вишиванці

Розбудить подарунком вранці

І принесе у кожну хату

Добробут, радості багато.

Розбудить приспані надії,

Зернятко щастя хай посіє.

Зігріє гумором, любов’ю

І подарує всім здоров’я!

 

Інна Колесник

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: