Скільки органічних продуктів споживуть в Україні цього року?

Share on Facebook

 

Цьогоріч на внутрішньому ринку України реалізують органічної продукції на 7 мільйонів євро — повідомив у коментарі lviv.expres.ua Євген Милованов, голова правління Федерації органічного руху України.

 

312

На два мільйони більше, ніж у 2011-му

“На внутрішньому ринку споживання протягом чотирьох останніх років відбувається подвоєння показників, -- говорить пан Милованов. -- Якщо у 2010-му споживання було на рівні трохи менше 2,5 млн євро, то минулоріч -- сума перевищила 5 млн євро. Цьогоріч очікуємо на те, що сума перевищить 7 млн євро”.

Основними споживачами органічної продукції є мешканці великих міст. “Лідерами споживання є Київ, Львів, Одеса, Харків, Донецьк і Дніпропетровськ”, -- додав голова правління Федерації органічного руху України.

З його слів, в Україні збільшується й кількість виробників та переробників органічної продукції. “Цей показних, хоч і повільно, але щороку зростає. І так уже десять років поспіль, -- сказав Євген Милованов. -- Найбільші площі посівів зернових та бобових культур є на території центральної та південної України. А от виробництво та переробка овочів, ягід, фруктів — на Заході України”.

Більшу частину продукції з України, як каже Євген Милованов, експортують, як правило, у країни Європи. “Україна тепер експортує не лише сировину (крупи, горіхи, бобові культури), а й пропонує більш глибокий ступінь переробки, тобто зростає й вартість самої продукції”, -- уточнює пан Милованов.

Нагадаємо, що два роки поспіль Ярмарок органічної продукції проводили у Львові. Проте у 2011 та 2012-му роках влаштовували у Києві.

“Щодо місця проведення ярмарку у 2013-го році, то ми ще не вирішили, -- уточнив Євген Милованов. -- Звичайно, при добрій волі влади, при бажанні і підтримці виробників, переробників та споживачів, ми повернемось в серйозному форматі до Львова. Адже Львів -- це культурна столиця країни, що передбачає високу культуру споживання здорових продуктів”.

Джерело: http://lvivexpres.com/

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: