Минулого місяця щодня мінімум однин українець помирав через отруєння грибами – МОЗ

Share on Facebook

 

"Станом на 1 жовтня, грибами отруїлася 141 особа, з них 10 осіб – діти до 14 років. Померло 16 осіб (з них 1 дитина) – це буквально за два останні тижні. 6 осіб померло у Києві, 3 – у Житомирській області, 3 – у Чернігівській".263Це менше, ніж у минулому році, проте наразі очікувати зменшення випадків отруєння не варто.

"За аналогічний період минулого року грибами отруївся 251 українець, і 24 померло, з них 5 дітей. І якщо у жовтні-листопаді будуть дощі, то будуть і гриби, а значить кількість отруєнь і смертей збільшуватиметься. Але вищевказаних осіб буде не багато, принаймні, не більше ніж минулого року", - зазначила Г. Назаренко.

Така статистика існує тому, що українці не обізнані у питаннях різновиду грибів, часто не правильно їх готують: необхідно дотримуватись певних правил – ретельно промивати декілька разів, повністю проварювати.

"Люди просто не вміють збирати гриби, не розбираються в них. Часто трапляється так, що цілі малозабезпечені родини труяться". – додала Г. Назаренко.

Нагадаємо, майже щодня підрозділи санітарно-епідеміологічних станцій видають інформацію щодо виникнення випадків отруєння грибами серед українців. Нещодавно шестеро кримчан викликали швидку через гриби, чоловік з Бахчисараю потрапив до лікарні.

З початку 2012 року, станом на 6 вересня, в Україні отруїлися грибами 54 особи, зокрема семеро дітей віком до 14 років. За цей період від отруєння грибами померли п'ять осіб.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: