Росія продовжує ретельно перевіряти кожну партію українських сирів

Share on Facebook

 

Глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко повідомив, що його відомство продовжує працювати в режимі перевірки кожної партії сирів, експортованих до РФ з України. Онищенко обіцяє жорсткі санкції щодо українських виробників, якщо вони будуть постачати в РФ неякісний сир.

247

Разом з тим, всі інші українські підприємства вже поставляють сири до Росії, проте відомство продовжує перевіряти кожну партію їхньої продукції, відзначив глава Росспоживнагляду.

«Ми всі партії будемо перевіряти, як і перевіряли — з особливою увагою, але якщо зловимо хоч одну партію, то навічно заборонимо вашому заводу постачати продукцію на ринок», — сказав Онищенко журналістам у Москві в четвер.

Він заявив, що партії українського сиру надходять на ринок РФ через всі етапи перевірки.

«Нещодавно з великим скрипом останньому заводу з тих, які направляють сир на наш ринок — «Лозівському» — дозволили (поставки) за певних умов. Там найбільше було передумов для порушення технологій», — зазначив глава Росспоживнагляду.

Нагадаємо, в червні Росспоживнагляд заявив, що не всі зразки українського сиру відповідають санітарно-епідеміологічним нормам. Перевірку не пройшли продукція ТОВ Гадячсир (Полтавська область), ВАТ Баштанський сирзавод (Миколаївська область), ПП Рось, філія Роменський молочний комбінат (Сумська область), компанія Бель Шостка Україна (Сумська область), компанія Прометей (Чернігівська область), ТОВ Лозівський молочний завод (Харківська область) та АТ Пирятинський сирзавод (Полтавська область).

Пізніше, 8 лютого, Росспоживнагляд заявив про заборону на ввезення сирів трьох українських виробників, в продукції яких нібито було виявлено велику кількість пальмової олії. В українській Держветслужбі ці звинувачення назвали безпідставними. Пізніше Росія ввела заборону на імпорт сирної продукції ще чотирьох українських заводів.

У квітні між Україною і Росією були досягнуті домовленості про зняття обмеження на ввезення українських сирів за умови усунення недоліків, що викликали занепокоєння у російської сторони.

Нещодавно також стало відомо, що Росспоживнагляд дозволив п'яти лабораторіям України перевіряти партії сиру перед ввезенням даної продукції на російський ринок.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: