Держтехногенбезпеки застерігає від можливого отруєння дикорослими грибами

Share on Facebook

 

Із настанням осені в Україні розпочинається грибна пора. Люди із задоволенням прямують до лісу у пошуках сезонних ласощів, подекуди навіть не підозрюючи, що це може загрожувати величезною небезпекою. Загалом, аналіз випадків отруєнь в Україні та в Дніпропетровській області свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів, які помилково сприймаються за їстівні.

В Україні за 2011 рік від отруєння грибами постраждало 307 чоловік, із них 27 загинуло. За попередніми даними у 2012 році від отруєння дикорослими грибами отруїлося 23 людини, у тому числі чотири дитини, а померло три особи.

«Для того, щоб уберегти власне здоров’я та життя, бажано відмовитися від вживання дикорослих грибів, утриматися від їх збирання та купівлі на стихійних ринках. Якщо ж Ви все таки попрямували до лісу, не кладіть у кошик незнайомі гриби, а також ті, які виросли поблизу автошляхів та на радіаційно забруднених територіях. Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі», - застерігає начальник Головного управління Держтехногенбезпеки області полковник служби цивільного захисту Киба В. М.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: