Урожай соняшнику і кукурудзи страждає від небувалої посухи

Share on Facebook

 

Через посуху під загрозою опинився урожай соняшнику. Про це повідомила начальник агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

 

293«Йде загибель соняшнику, хоча це дуже посухостійка культура. Адже навіть у 2010 році в Україні загибелі соняшнику від посухи не було», — заявила Адаменко. За її словами, нинішня посуха має дуже негативний вплив на врожай пізніх культур, зокрема несприятливими є умови для цукрових буряків та картоплі.

Крім того, дуже негативний вплив на урожай кукурудзи: «Якщо у західних, північних і центральних областях України ситуація стабілізувалася і ми маємо нормальний урожай кукурудзи, то Дніпропетровська область - це суцільна біда, там уже йде списання посівів кукурудзи на біомасу, вона просто засохла, качани не наповнені зерном».

Зазначимо, що за I півріччя 2012 року імпорт насіння кукурудзи збільшився на 28%, а експорт насіння кукурудзи зменшився більш ніж на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Крім того, імпорт насіння соняшнику збільшився на 50% у порівнянні з першим півріччям 2011 року, експорт насіння соняшнику збільшився більш ніж на 27%.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: