Через погані очисні споруди вода в річках не найкращої якості

Share on Facebook

 

19 червня у Луцьку відбулося ІІІ засідання Західно-Бузької Басейнової ради. У ньому взяли участь представники відповідних управлінь Волинської та Львівської областей, влади, начальник Упрводресурсів та заступник директора департаменту Мінприроди, а також науковці з Німеччини.

Як відомо, Волинська область представлена річками двох великих басейнів: р. Прип’ять і р. Західний Буг. Зокрема в басейні р. Західний Буг — 26 річок загальною протяжністю 824,89 км. Крім того, Західний Був є річкою транскордонною, протікає в Білорусі і Польщі. І не так давно поляки нарікали, що через забруднення в Україні, до них водні маси течуть у незадовільному стані. Однак, як прозвучало на засіданні ради, конфлікт уже себе вичерпав, адже «зведені результати показали, що ми забруднюємо тільки свою територію, а на виході у Польщу якість води більш менш задовільна».

Серед позитивних моментів перший заступник начальника екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук відмітив те, що за останні чотири роки з території басейну було повністю вивезено отрутохімікати, а це приблизно 300 тонн. Також відбулася реконструкція каналізаційної станції у Володимирі-Волинському, очисних споруд у санаторії Лісова Пісня.

— Додають тривоги очисні споруди у Любомльському та Локачинському районах, — зауважив Олександр Вікторович, — адже річки, які тут протікають, впадають у Західний Буг. Нам треба там робити реконструкцію. Але за останні п’ять років перевищення вмісту забруднюючих речовин не було виявлено. І це підтверджують колеги-білоруси, з яким підписано договір про проведення спільних моніторингів.

У Львівській області, як зазначила заступник начальника Львівського обласного управління водних ресурсів Наталія Крута, також гостро стоїть проблема технічної справності очисних споруд.

— Незважаючи на спад виробництва і закриття багатьох підприємств, — розповіла пані Наталія, — якість води не можна назвати ідеальною, спостерігається збільшення забруднення за хімічним і біологічними показниками. В першу чергу це пов’язано з поганим технічним станом очисних споруд як у Львівській та і, думаю, Волинській областях.

Серед основних проблем вона назвала виготовлення проектів прибережних захисних смуг, меліорація земель, на яку не вистачає коштів у бюджетах, а також затоплення населених пунктів та сільгоспугідь паводковими та поверхневими водами. У Львівській області підтоплюються ті населені пункти, які знаходяться на територіях, що просіли внаслідок діяльності шахт у Сокальському районі. Це в першу чергу місто Червоноград, села Межиріччя, Сілець, Бендюги.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: