Danone запустив трирічний проект з виробництва полуниці в Тернопільській області

Share on Facebook

 
Французька група Danone відкрила кооператив з вирощування полуниці в Тернопільській області. Проект розрахований до 2014 року і передбачає виробництво полуниці на площі 50 га. Інвестиції становлять близько 1,9 млн євро.


132Один з найбільших виробників молочної продукції в світі, компанія Danone відкрила кооператив з вирощування полуниці на Західній Україні. Проект створений на основі вже існуючого сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Лосятінське молочне джерело" (с. Лосятин, Кременецький р-н, Тернопільська область). повідомляє Дело
Проект впроваджується та фінансується партнерами "Екосистем фонд Данон", компанією "Дансорс", "Данон Україна" та міжнародною благодійною організацією "Добробут громад" (Heifer-Ukraine).
В рамках проекту планується об'єднати близько 500 власників особистих селянських господарств в сільгоспкооператив для виробництва суниці та її подальшої оптового продажу.
Кооператив буде забезпечений розсадою, обладнанням для краплинного зрошення, холодильними камерами. Проект "Розвиток полуничних кооперативів" розрахований до 2014 року, інвестиції в проект складуть 1,9 млн євро.
"Планується поступове збільшення посівних площ під полуницею до 50 га - це план на три роки. Інвестиції в загальному складуть близько 2 млн євро, це сукупні кошти компаній-партнерів", - сказав Жиль Бурла, віце-президент по закупкам молока "Данон Груп"
За його словами, створення полуничного кооперативу дозволить створити робочі місця для місцевих жителів, а також дозволить не залежати тільки від молочного ринку, який схильний до сезонних коливань.
"Це вигідно для громади, оскільки дозволить їм диверсифікувати свою діяльність. Вони можуть і виробляти молоко і вирощувати полуницю. І якщо ціни на молоко будуть знижуватися, як це відбувається зараз, то ціни на полуницю дозволять відіграти цей тренд", - сказав експерт.
Ціна, за якою буде закуповувати урожай в кооперативі Danone, складе 1,1 долара за кілограм полуниці.
"У цю ціну входять витрати за організацію збору, охолодження, амортизація техніки, - сказав глава МБО" Добробут громад "Віктор Терес.
За його словами, одне з основних переваг кооперативу полягає в тому, що навіть на піку пропозиції виробникам забезпечений стабільний попит на їх продукцію.
"Крім того, є домовленість з кооперативом, що вони можуть продавати на відкритих ринках до 20% врожаю", - сказав Віктор Терес.
За словами Жиля Бурла, в вересні 2013 року компанія проаналізує результати діяльності полуничного кооперативу і буде приймати рішення щодо його подальшого розвитку.
"Ми будемо вирішувати - чи будемо ми нарощувати і далі обсяги бізнесу тут, або розширювати його на інші регіони", - сказав Жиль вирує.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: