На Закарпатті відкрили перший музей леквару

Share on Facebook

 
17 квітня 2012 р. у с. Ботар (Виноградівський р-н, Закарпатська обл.) урочисто відкрили перший в Україні та Східній Європі музей леквару, дегустаційний зал, пам’ятники закарпатському леквару та свині Мангалиця.

музей леквару

Музей леквару наразі вже налічує 15 видів повидла з різноманітних ягід і фруктів місцевого виробництва, а також різні джеми з 28 країн світу. На цьому експозиція музею не закінчиться, адже господарі закладу планують і в подальшому розширювати асортимент повидла, а також включити традиційні м’ясні вироби.

Пан ЕкоУ дегустаційному залі вже зараз можна поласувати понад 10 видами леквару, який варять в органічному господарстві «Тізеш». Для перших відвідувачів найпопулярнішими стали повидла зі слив, терену, чорниці, чорноплідної горобини та журавлини. Технологія приготування леквару є традиційною для закарпатців, передається з покоління в покоління і тримається у секреті. У майбутньому господарі доповнять свою солодку експозицію і м’ясними продуктами, адже Виноградівський район славиться не лише лекваром, але й кучерявими свинями староугорської породи Мангалиця. 

 

мангалицяЯк символ поєднання двох найпопулярніших у цій місцевості страв перед входом до музею та дегустаційного залу встановили пам’ятники «Свиня Мангалиця» та «Органічний леквар». 

Окрім леквару, в дегустаційному залі можна скуштувати органічні соки, сиропи та напої.Унікальний в Україні заклад належить фермерському господарству «Тізеш», яке розвиває органічне сільське господарство – всі продукти тут вирощують за органічними стандартами ЄС і добре відомі українським споживачам під ТМ «Пан Еко». За словами Павла Тізеша (ініціатора створення цього закладу), незабаром у музеї нараховуватиметься принаймні 200 видів леквару.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03-05 (23)' 2012

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: