Аграрний комітет Верховної Ради України рекомендував доопрацювати законопроекти про "органік"

Share on Facebook

 
Загальний світовий ринок споживання органічних продуктів на початок 2011 р., за даними консультаційної компанії Organic Monitor, перевищив 59 млрд. дол. США на рік, продовживши зростання впродовж всього 2011 р. у абсолютній більшості країн.


119Як повідомив Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, інтерес споживачів до сертифікованих органічних продуктів в Україні теж посилюється, про що свідчить зростання споживання таких продуктів з 2,4 млн.Євро в 2010 р. до 5,1 млн.Євро в минулому 2011 р. При цьому стримуючим фактором подальшого розвитку органічного сектору в державі залишається відсутність відповідного вітчизняного «органічного» законодавства.
Нагадуємо, що 13 березня 2012 р. відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин під головуванням Голови Комітету Григорія Калетніка. На ньому, зокрема, розглядались проекти Законів України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», що був поданий до Верховної Ради 13 січня 2012 р. народним депутатом Ю.А.Кармазіним (№ реєстрації 9707), а також (реєстраційний № 9707-1) «Про засади органічного виробництва», що був ініційований Кабінетом Міністрів України.
Окрім народних депутатів, у засіданні прийняли участь фахівці Міністерства аграрної політики та продовольства України та Федерації органічного руху України.
Після палкого тривалого обговорення, зважаючи на думки експертів та приймаючи до уваги Висновок Головного науково-експертного управління ВРУ, більшістю голосів було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді обидва Законопроекти відправити на доопрацювання.
Передбачається, що прийняття Закону започаткує розробку пакету нормативно-правових актів для  формування ефективної законодавчої бази європейського рівня  і створення реального правового поля для забезпечення рівних умов функціонування суб’єктів господарювання органічного напрямку та унеможливлення такого ганебного явища, як «псевдо-органік».

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: