Президент підписав закон про посилення контролю над ГМО

Share on Facebook

 
Контроль за офіційно відсутніми в Україні ГМО ще більше посилиться — президент підписав відповідний закон.

108

Президент України Віктор Янукович підписав закон N4441-VI «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні ГМО», повідомляє президентська прес-служба.
Нагадаємо, що цей закон був прийнятий Верховною Радою 23 лютого.
Закон встановлює, що суб'єкти господарювання, вперше вводять в обіг продукцію, що містить ГМО або отриману з їхнім використанням, складають у довільній формі письмову декларацію, в якій в обов'язковому порядку зазначаються дані про суб'єкта господарювання, про те, що така продукція містить ГМО або отримана з їхнім використанням, а також наводиться номер такої продукції у державному реєстрі ГМО.
Закон встановлює, що з метою здійснення державного контролю за обігом ГМО та продукції, отриманої з використанням ГМО, центральні органи виконавчої влади створюють за відповідними напрямами мережу випробувальних лабораторій з визначення вмісту ГМО у продукції. Положення про мережу випробувальних лабораторій з визначення ГМО затверджує Кабінет міністрів.
Нагадаємо, за даними Держспоживстандарту, в Україні 6% продуктів містять ГМО. Однак, за словами експертів, сьогодні всі ГМО, які є у країні, — нелегальні. Оскільки, відповідно до закону про біобезпеку 2005 року, легальними можуть бути тільки ті ГМО, які зареєстровані, а на сьогоднішній день жоден ГМО в Україні не зареєстрований.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: