Чергова спроба створення правової бази для органічного сектору в Україні

Share on Facebook

 
Відсутність законодавчого регулювання органічного сектору в Україні є стримуючим фактором для подальшого вибору саме цієї діяльності більшістю виробників конвенційної продукції.

Кармазін

Адже відсутні правила та стандарти такого виробництва, правові засади  державної підтримки та належного державного контролю за такою специфічною діяльністю.
Окрім того, коли реальний український, сертифікований за європейськими стандартами, органічний виробник щорічно підтверджує свій статус шляхом регулярних інспекцій та сертифікацій уповноваженими та акредитованими сертифікаційними структурами, починає з’являтися «псевдо-органічний» виробник, який безпідставно з метою наживи, часто за рахунок здоров’я довірливих та неуважних споживачів, використовує термін органік у назві чи в маркуванні свого продукту, абсолютно нічим цього не підтверджуючи, що, безумовно, вводить споживача в оману.

Зважаючи на це, здійснювалися неодноразові спроби підготувати і прийняти Закон України «Про органічне виробництво». І навіть не без певного успіху. Зокрема, 21 квітня 2011 р. Верховна Рада України ухвалила вказаний законопроект, який був поданий народними депутатами Литвином Ю.О. та Томенком М.В. Однак, Закон «Про органічне виробництво» був відхилений Президентом України 20 травня 2011 р. з низкою зауважень.

І ось перезавантаження 2012 року - чергова спроба вже під час 9 сесії VI скликання ВРУ. Народним депутатом України Кармазіним Ю.А. був зареєстрований Проект Закону «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» (номер реєстрації 9707 від 13.01.2012 р.).Даним законопроектом пропонується визначити правові, економічні, соціальні та організаційні основи виробництва та реалізації органічної продукції, встановлюються вимоги до вирощування, виробництва, переробки, сертифікації, маркування, перевезення, зберігання та реалізації органічної продукції та сировини.
В даний час проект Закону знаходиться на опрацюванні в Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин.
Законотворчий процес триває, даючи надію, що в 2012 році вітчизняні виробники органічної продукції отримають в Україні власну правову основу як для подальшої діяльності, так і для захисту від так званих «псевдо-органіків».

До відома. Сертифіковане органічне виробництво розвивається в Україні з 1990-х рр. Станом на початок 2011 р. в Україні, згідно даних Федерації органічного руху України, за стандартами ЄС сертифіковано 142 підприємства, що господарювали на 270226 га сільгоспугідь.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: