100 кращих ресторанів України: лідирують Київ, Одеса та Львів

Share on Facebook

 

Побачило світ третє видання проекту «100 кращих ресторанів України». Це перший системний проект, який, використовуючи технологію Mystery Guest, вже третій рік поспіль визначає найкращі заклади країни.


ресторани

«100 кращих ресторанів України» уже охрестили «українським мішленом». Навіть зовні ці путівники подібні: і за дизайном, і за кольором, і навіть за критеріями оцінки ресторанів.

Очевидно, проект не є благодійним. Очевидно, видавці заробляють на ньому гроші. Уже на обкладинці красуються кавовий бренд та італійська компанія. Ще більше брендів – в самому путівникові. Усе це дозволяє видавцям свого роду розкіш – формувати сотню ресторанів не за гроші рестораторів, а згідно з результатами реального тестування закладів. Відтак, наповнення путівника – це достойні ресторани та кав’ярні, які піднімають рейтинг видання. Бути там означає бути кращим.

Щодо наповнення. У порівнянні з першим путівником, усе залишилося майже незмінним: 60 відсотків кращих ресторанів – у Києві, решта – у регіонах. Зі збільшенням «кращих ресторанів» в одному місті їх стане менше в іншому. Але не в Києві. Зокрема, якщо в першому путівнику були заклади з Черкас, Яремча, Ялти, Ужгорода, Житомира тощо, то з останнього путівника ці міста просто «повилітали».

Тішить те, що побільшило Львова. Якщо до першого видання «100 кращих ресторанів» потрапило лише 3 львівських заклади – «Кентавр», ресторан «Гранд готелю» та «Вероніка», то вже наступного року таких ресторанів стало 4: до «Кентавру» і «Вероніки» додалися «Дарвін» та «Гармата».

Цьогоріч львівські ресторани зайняли тут аж 9 місць. Серед найкращих – “Mons Pius”, «Кентавр», «Вероніка», «Дарвін», «Bianco Rosso Pasteria», «Найдорожча ресторація Галичини», «Під золотою розою», «Ресторація на Валовій» та «Валентино».

У ввідному слові упорядники путівника відзначили, що попри те, що «ресторанний ринок України продовжує жити своїм тихим провінційним, в чомусь навіть не зовсім логічним життям», проте «епіцентром розвитку за останній рік став Львів». Одеса натомість зупинилася, а от в Донецьку з хорошими ресторанами взагалі катастрофа.

Двом львівських рестораторам – Вардкесові Арзуманяну та Маркові Зархіну дісталося і місце для традиційного есе  - цього разу на тему фетишу. Загалом на цю тему висловилося 5 доповідачів – ще ресторатор Савелій Лібкін (Одеса),  Ресторатор Майкл Дон (Київ) та шеф-кухар Андреа Норі (Київ). Львівський кухар Закарія Заалішвілі (ресторан «Тарон») проводить на сторінках видання кулінарний майстер-клас нарівні з кращими європейськими кухарями. А на тему локального гастрономічного туризму на сторінках видання розмірковує радник мера з питань культури та туризму, «батько» багатьох львівських фестивалів Андрій Сидор.

Приємно. Це означає, що Львів росте і це помітно. Хоча 9 ресторанів з міста, яке претендує на звання ресторанної столиці України, погодьтеся, дещо замало. Про те, які ще львівські заклади достойні опинитися у сотні найкращих Kava вирішила запитатися у рестораторів, проекти яких потрапили цьогріч до путівника.


Андрій Худо (ресторатор: «Під золотою розою», «Найдорожча ресторація Галичини»)

Думаю, що оскiльки згiдно статегii конкурентоспроможностi Львова кластер туризму є пріоритетним в розвитку мiста, а однiєю з основних складових туристичного кластеру наразi є ресторани, то мало би бути бiльше. У Львовi є 53% всiх пам’яток архiктури. Значить, мета львiвських рестораторiв досягнути принаймi показника 53%. На мiй погляд, є ще немало достойних ресторацiй, якi б мали бути там - це i Гармата (в Cytadel inn), Delice в Стрийському парку, Перша грильова ресторацiя М'яса i Справедливости в Бернадинському дворику i т.д. Але те, що iх тiльки 9, свiдчить про те, що нам треба закотити рукави i працювати, працювати, працювати i щоб влада не заважала! Чого й усiм бажаю!

Вардкес Арзуманян (ресторатор: «Кентавр», «Mons Pius»)

У 2008 році, коли проект починався, там було лише 3 львівських заклади. Сьогодні вже 9. Хоча мало би бути набагато більше. Те, що за 3 роки ми втричі збільшили свою присутність –  вже тішить. Те, що Львів має бути одразу після Києва – я не сумніваюся. Для мене було багато несподіванок у цьому каталозі. Але приємно, що сюди потрапили два моїх заклади. А третій ресторан був відзначений присутністю шеф-кухаря. Але також є багато достойних закладів у Львові, які хотілося би тут побачити. Я думаю, що це дуже цікаві заклади, якщо їх порівнювати загалом з закладами по україні. Ми можемо конкурувати або не конкурувати між собою – у стравах, якісному сервісі, атмосфері, але порівнюючи ці ресторани з закладами, представленими у каталозі, я вважаю їхній рівень вищим. Я бачу у цьому каталозі цікаві проекти Андрія Іонова – і «Амадеус», і «Чорний кіт», також «Кумпель» і з 10 інших дуже цікавих проектів. Зрештою, кінцеву оцінку виставляє не ресторатор, не каталог, а відвідувач закладів. Достатньо просто по цих закладах пройтися і подивитися, чи задоволені відвідувачі. А звичайні відвідувачі – це і є найважливіший «таємний покупець».

Ігор Шевельов (ресторатор: «Дарвін», «Bianco Rosso Pasteria»)

З огляду на те, що з кожним роком кількість львівських ресторанів, що входять до ста найкращих закладів України, зростає, то дев'ять на сьогодні - це немало. Іноді буває, що заклад непоганий, але, скажімо, з обслуговуванням щось не те. Проте, я вважаю, що у Львові є мінімум 50 закладів, які можна було б включити до цього списку. Говорити про назви цих ресторанів з мого боку неетично щодо моїх колег.

Коментарі (1)
1Четвер, 12 грудня 2013, 09:58
Катерина, Львів
Кілька слів хочу сказать про "Ресторацію на Валовій".
Ми тут корпоративно святкували 20 років з дня створення нашого фонду і ми приймали німецьких гостей. Це було імпреза на 24 осіб і хотіли показати власне галицькі інтер`єри, галицьку гостинність, галицький затишок. І це нам вдалося. Бо було все дуже по- домашньому, затишно. Дуже привітний персонал. Кухня безподобна, так що ми перед нашими німецькими партнерами виглядали гідно. Їм дуже все сподобалося. І музичний супровід. І так класно було і компанія була сама, ніхто нам не заважав.
Все подобалося тут, починаючи від інтер’єру ресторану, входу, кімнатки, яка облаштована як житло, посуд, сервіровка, офіціанти. Дуже так доброзичливо, райдужно зустрічали всіх. Про кухню немає слів, похвали, пані Ванда теж дуже гостинно вислухала всі наші побажання, запропонувала щось своє. І ми почувалися власне як вдома. Вони не заважали нам, не перешкоджали, і можна сказати, що майже були непомітні. І це дуже важливо, як на мене.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: