Як «одягнути» молоко? Дизайнери переконують дуже легко!

Share on Facebook

 

Уже багато років різні організації з охорони здоров’я розхвалюють переваги споживання органічного молока. Але якщо молоко не дотягує до суворих органічних німецьких стандартів, ви можете «одягнути» його замість того, щоб пити.


14

Анке Домаске, 28-річна німецька дизайнерка одягу та біолог за освітою, винайшла альтернативний спосіб використання молока, термін зберігання якого вийшов або вже знаходиться на межі. Вона шиє одяг з цього молока!

Анке разом з командою довго працювала над тим, щоб витягнути з сухого молока протеїн казеїн, з якого пізніше виткали тканину, що дуже нагадує шовк на вигляд і на дотик, проте є набагато дешевшою, не містить пестицидів та інших хімічних речовин і є дружньою для природи.

Призовий новий текстиль, винайдений Анке, називається «к’юмільх» (Qmilch). Два роки витратила дизайнерка-винахідниця на вдосконалення інноваційної тканини. Першу партію вона використала для пошиття власної лінії одягу. Однак тепер Анке Домаске планує випустити революційний текстиль у масове виробництво.

Креативна ідея пані Домаске отримала приз за найкращу інноваційну ідею від німецької Асоціації текстильних досліджень, яка визнала, що новий сталий текстиль може докорінно змінити галузь виробництва одягу.

Винахідники нової тканини наголошують, що амінокислоти, які містяться у матеріалі, регулюватимуть температуру тіла та циркуляцію крові, уповільнять старіння і слугуватимуть як антибактеріальний засіб.

Для пошиття однієї сукні потрібно витратити близько 6 літрів молока. Матеріал нагадує шовк, не має запаху та не подразнює чутливу шкіру. Тканину можна прати і використовувати як інший трикотаж. Сукні з першої колекції Анке Домаске коштували 227-303 дол. Очікується поява вже нової колекції.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 03-05 (23)' 2012

Коментарі (1)
1Середа, 15 січня 2014, 15:51
гена
можно в разные привлекательные материалы завернуть емкость, но, как говорят ученые, очень важно, чтобы органическое молоко, кефиры и т.п. не разливались в химические пластиковые бутылки, как это делают некоторые украинские производители. Весь смысл здоровья и чистоты при этом теряется почти полностью. кто такое покупает??

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: