Правильно обрати органічні продукти легко

Share on Facebook

 

Ви цікавитесь останніми новинами про здоров’я, харчування, органічне виробництво та продукти, екологічне життя? Чудово! Ця інформація дозволить вам зробити позитивні зміни у своєму житті!

 

34

Якщо ви вже є запеклим шанувальником органічних продуктів або просто хочете навчитися купувати харчі з розумом та користю для здоров’я, на допомогу прийдуть наші поради.

Не плутайте натуральні продукти з органічними

Органічними продуктами мають право називатись лише продукти, виробництво яких сертифіковано за органічними стандартами незалежними акредитованими сертифікаційними органами. Етикетка органічних товарів має містити інформацію про сертифікаційний орган, органічні стандарти, за якими ці продукти було сертифіковано, та відповідний логотип.

Уважно читайте етикетки

Факт того, що продукт сертифіковано за органічними стандартами, має органічне маркування та складається виключно з органічних інгредієнтів, ще не означає, що цей продукт є здоровішою альтернативою звичайних чипсів, наприклад. На жаль, деякі органічні продукти, як і конвенційні, можуть містити велику кількість солі, цукру, жиру.

Овочі та фрукти купуйте в сезон

Аби бути впевненими у найвищій якості продукції (навіть органічної), купуйте лише сезонні овочі місцевих виробників. Свіжі огірки чи помідори можна привезти з-за кордону, проте велика кількість палива на транспортування продукції дискредитує саму ідею органічного виробництва. До того ж у цьому випадку термін зберігання такої продукції значно скоротиться, і вона може втратити свою якість. Краще купувати продукцію у той же день, коли її доставили з поля до крамниці, щоб бути упевненими у її найвищій свіжості. Запитуйте у продавців вашої улюбленої крамниці, коли саме вони мають поставки свіжих овочів та фруктів.

Купуйте органічні продукти на фермерських ринках за можливістю

Фермерські ринки чи всеукраїнські та регіональні ярмарки органічної продукції – не лише можливість придбати якісні сезонні продукти харчування, але й гарна нагода поспілкуватися безпосередньо з виробником про умови вирощування обраних вами товарів. До того ж таким чином ви підтримаєте фермера, який інвестував свій час, гроші та душу в органічне виробництво.

Купуйте товари оптом на вагу

Неважливо, де ви купуєте органічні продукти – у супермаркеті, крамниці чи на ринку. Купувати товари оптом – чудова можливість заощадити гроші. Крупи, боби, горох, борошно, цукор можна придбати на вагу. Органічні соки, наприклад, можна купити не у літрових пляшках, а у 5-літровій розфасовці, що є дешевше. Головне, щоб ви мали умови для тривалого зберігання. Проте не кожен продукт можна придбати оптом та на вагу. Інколи така схема покупок зовсім не вигідна. Просто завжди правильно розраховуйте свої витрати.

Робіть покупки он-лайн

Якщо ви не знаєте, де продаються органічні продукти харчування, або у вашому місті їх немає, не засмучуйтесь. У вас є можливість купити безліч органічних продуктів он-лайн. Проте будьте уважними покупцями. Вимагайте у продавців органічні сертифікати, що підтверджують справжній статус органічної продукції. Купуйте з розумом.

Вирощуйте власні овочі та фрукти

Якщо ви дійсно серйозно ставитеся до того, що ви споживаєте щодня, чому б не вирощувати самостійно овочі, фрукти, зелень? Корисну інформацію щодо садівництва та городництва за органічними методами ви можете знайти на сторінках «ORGANIC UA». Почніть з малого. Моркву, редиску, буряк, капусту досить легко виростити. Власну зелень можна посадити навіть у квартирі багатоповерхівки.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 11-12 (21)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: