Зелений чай проти високого холестерину

Share on Facebook

 

Оптимальний загальний рівень холестерину в крові здорової людини має не перевищувати 200 мг/л крові, тоді як рівень «шкідливого» холестерину має не підніматись вище 100 мг/л, – стверджує Американська асоціація серця.

 

883

Високий рівень холестерину в крові збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та серцевого нападу.

Ефективно знизити рівень «шкідливого» холестерину та підвищити рівень «корисного» допомагає зелений чай. Саме «корисний» холестерин витісняє «шкідливий» з артерій, запобігаючи розвитку атеросклерозу і, як наслідок, серцевого нападу та інфаркту.

Перші дослідження, які довели, що зелений чай знижує рівень холестерину, були проведені у 2003 р. медичним центром Університету Вандербільта (штат Теннессі, США). Протягом 3-місячного експерименту учасники дослідження щодня приймали капсули з екстрактом зеленого чаю, кількість поліфенолів у яких прирівнюється кількості антиоксидантів у 35 чашках натурального зеленого чаю. В результаті медики зафіксували зниження рівня холестерину на 16% у добровольців, які брали участь у проекті. Такі результати вразили вчених. Тепер медики рекомендують випивати щодня 2-3 склянки зеленого чаю, що еквівалентно прийому 240-320 мг поліфенолів. Звісно, в першу чергу, варто звертати увагу на органічний зелений чай.

Проте будьте уважні, з уживанням зеленого чаю слід бути обережними людям із хворобами серця, нирок, виразкою шлунка та психічними розладами, – попереджають учені Університету Меріленд (штат Меріленд, США). Крім того, споживання великої кількості зеленого чаю протягом тривалого періоду може викликати такі побічні симптоми, як запаморочення, прискорене серцебиття, безсоння і дратівливість. Тому якщо у вас є проблеми з високим холестерином, проконсультуйтеся з лікарем про безпечні дози вживання зеленого чаю.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 12-02 (26)' 2013

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: