Безробітні італійці подались у органічне сільське господарство

Share on Facebook

 

Рівень безробіття в Італії становить понад 10%, а серед молоді до 25 років цей показник сягає 35%.

 

875

Зважаючи на такий стан речей, у країні спостерігається міграція безробітних (особливо молоді) до сільської місцевості, де вони влаштовуються на роботу волонтерами до місцевих органічних господарств. Тут вони навчаються новому ремеслу, переймають досвід органічного господарювання, а також мають безкоштовний дах над головою та органічне харчування.

Органічне сільське господарство – доволі трудомістке. Значна частина робіт на фермі часто виконується вручну і потребує багато робочої праці. Проте не завжди дрібні органічні фермери мають змогу оплатити таку роботу. Аби допомогти цим фермерам налагодити своє виробництво, 40 років тому було створено міжнародну волонтерську організацію «Світові можливості на органічних фермах» (WWOOF), яка має свої представництва у понад 50 країнах світу.

«Мета роботи волонтерської організації – допомогти розвиватись органічним фермерам. Більшість наших фермерів не заробляють багато грошей та не мають можливості платити за дрібну роботу, – розповідає Бріджет Метью, координатор WWOOF в Італії. – Основна ідея – в обміні досвідом: фермери пропонують волонтерам знання, житло та їжу в обмін на допомогу по господарству. Така практика дала поштовх розвитку органічного сектора Італії, який нині оцінюється у 3 млрд євро, зрісши втричі за останнє десятиліття. Єврокриза та зростання безробіття сприяли популярності WWOOF: з 2008 р. кількість волонтерів зросла вдвічі з 2 200 до 4 300 чол. Кількість людей, які кидають свої домівки і мігрують у села, зростає, оскільки вони не мають іншого вибору».

Жінка на ім’я Джозефіна три роки тому працювала паркувальницею на стоянці у П’єдмонті. Нині вона працює через WWOOF на фермі як кухар-волонтер. «У свої 52 роки я не маю інших варіантів як прожити. На ринку праці людям мого віку, особливо жінкам, важко знайти роботу», – ділиться жінка.

Ринок праці не поблажливий і до молодих людей. 25-річний Аарон Мартін з Флоренції також працює волонтером на одній з органічних ферм Італії, вирощуючи броколі. Він не зміг знайти іншої роботи, незважаючи на отриманий диплом економіста. «Диплом нині немає жодної ваги. Роботодавці вимагають, в основному, 5 років попереднього досвіду роботи», – розповідає хлопець.

Заступник міністра праці Міхаель Мартон говорить, що проблему безробіття, яка триває 40 років, швидко вирішити не вдасться. А тим часом Джозефіна й Аарон, своєю чергою, тяжко працюють на фермах, копирсаючись у землі та доглядаючи тварин, за дах над головою та їжу і, схоже, не засмучуються. Обоє говорять, що навчилися любити свою роботу і не збираються найближчим часом залишати сільське життя. Джозефіна навіть зізнається, що хотіла б мати у майбутньому свою власну ферму. «Я дуже щаслива. Я рекомендую такий варіант зайнятості для всіх, хто втратив роботу. Тут є всі умови, щоб стати ближче до природи, частиною якої ми всі є, та насолоджуватися – торкатися її руками, ловити аромати, слухати та готувати смачні та корисні страви», – ділиться своїми почуттями жінка.

Іншими словами, робота на землі у гармонії з природою дає людині щось значно більше, ніж просто зарплату за свою працю.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 12-02 (26)' 2013

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: