iPhone перевірятиме справжність органічних продуктів

Share on Facebook

 

Коли споживач обирає органічні продукти у супермаркеті, він може покладатися лише на достовірність маркування на упаковці.

 

873

Але як він може перевірити, чи насправді органічні яблука не містять пестицидів, а органічні яйця дійсно отримані від органічних курей, яких утримують у природних умовах та годують органічними кормами?

Смак та зовнішній вигляд продукту не дасть відповіді на запитання. А новенький аксесуар для iPhone під назвою «Lapka» обіцяє дати відповіді на всі питання покупця. Задекларований як «персональний пристрій моніторингу навколишнього середовища», сенсор «Lapka» приєднується до iPhone через роз’єм навушників та збирає інформацію про вологість та температуру повітря, рівень радіації, електромагнітні частоти й органічність продуктів харчування, показуючи їх справжнє походження. За його допомогою ви можете скоригувати вологість повітря у своєму будинку, переконатися, що продукти харчування, які ви принесете з супермаркету додому, є безпечними для здоров’я.

Коли стоїть питання про те, чи є продукт насправді органічним, за допомогою сталевого зонду пристрою можна виміряти вміст нітратів у продуктах харчування, які є прямим доказом того, що у виробництві використовувались або ні хімічні добрива, пестициди чи антибіотики. Новий девайс, сподіваються, допоможе виробникам та постачальникам органічної чи натуральної продукції дотримуватися стандартів зазначених маркувань на упаковці.

Результати кожного тесту «Lapka» може відобразити користувачеві двома шляхами. Перший дає нам сигнал, чи є привід для хвилювань, адже сухі цифри не відображають суть результату. Інший спосіб – відображення результатів за допомогою абстрактної візуалізації на екрані.

«Наприклад, ви можете виміряти рівень радіації у літаку. Пристрій не битиме тривогу, якщо показники будуть трохи завищеними, адже він знає, що ви не будете знаходитись у літаку більше 24 год., а підвищений рівень радіації є нормою для всіх літаків. Але якщо такий рівень радіації буде зафіксований у спальні вашої дитини, пристрій дасть вам сигнал про небезпеку та надасть пояснення, щоб мотивувати ваші подальші дії. Тому можна повністю покластися на новий пристрій, щоб захистити вашу родину та себе від небезпечного впливу шкідливих факторів», – запевняє Вадик Мармеладов, креативний директор додатку «Lapka».

Зараз «Lapka» ще знаходиться на стадії доопрацювання, але розробники сподіваються випустити пристрій у масове виробництво у найближчому майбутньому. Система сенсорів орієнтовно буде коштувати близько 230 дол. США.

 

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 12-02 (26)' 2013

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: