ЄС та Китай у процесі взаємовизнання органічних стандартів

Share on Facebook

 

Європейський Союз і Китай домовилися про початок переговорів щодо спрощення процедур торгівлі органічними продуктами харчування з метою досягнення взаємного визнання органічних стандартів і, як наслідок, логотипів органічної сертифікації.


2812 червня 2012 р. єврокомісар з сільського господарства Дачіан Чолош та міністр з управління якістю, інспекції та карантину Китаю Чжи Шупінг погодили шляхи реалізації угоди. Першим кроком на цьому шляху стане діалог на технічному рівні, присвячений «зміцненню взаєморозуміння, довіри та двостороннього співробітництва», а також «встановленню регулярних контактів і комунікацій стосовно відповідних законодавчих актів, технічних стандартів і процедур».

У 2010 р. світовий обсяг продажів органічної продукції становив 59 млрд дол. Єврокомісія відзначає, що вже протягом наступних 5 років обсяг органічного ринку може сягнути 100 млрд дол., тоді як органічний ринок ЄС оцінюється лише у 18 млрд дол. Європейський Союз – нині основний імпортер органічної продукції з Китаю. Крім того, останніми роками збільшились об’єми експорту органіку з ЄС до Китаю.

Нагадаємо, що ЄС уже домовився про взаємне визнання органічних стандартів та органічних продуктів харчування з США, Канадою, Швейцарією та Японією.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 06-08 (24)' 2012

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: