Китай на порозі заборони біcфенолу в пластиковому посуді

Share on Facebook

 
У Пекіні, з посиланням на офіційних осіб у галузі охорони здоров’я, повідомили про можливість заборони використання токсичної органічної сполуки біcфенолу А у виробництві пластикових дитячих пляшок.


88 

Відомо, що феноли мають виражену подразнювальну дію і добре всмоктуються в кров, що може призвести до загальної інтоксикації організму. Навіть найнезначніша концентрація цієї речовини (наприклад, у напоях, розлитих у пластикові пляшки) може негативно вплинути на репродуктивну функцію і викликати відхилення у розвитку дітей, зокрема синдром Дауна.

Нарешті, влада Китаю серйозно зацікавилася цією проблемою та розпочала дослідження рівня розчинення та всмоктування у кров біcфенолу А, аби реально оцінити його вплив на здоров’я, особливо дітей. У лютому цього року Міністерство охорони здоров’я на офіційному сайті розмістило перелік схвалених сполук до використання у виробництві пластику та поліетилену для харчових цілей на обговорення громадськості.

Згідно з цим переліком, згаданий біcфенол А не допускається у виробництві тари та пакувальних матеріалів, які мають прямі контакти з дитячим харчуванням.

До речі, у Європейському Союзі заборона на використання біcфенолу у виробництві дитячих пляшечок вступить у силу вже з 1 червня 2011 р.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03 (15)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: