Національна програма сприяння активному та здоровому способу життя

Share on Facebook

 

Населення Ізраїлю товстішає. Майже кожен другий ізраїльтянин страждає від надмірної ваги, 1 з 8 страждає від ожиріння. Особливо помітна ця проблема серед молодого покоління, дітей.


447

Фізична активність і правильне харчування не є частиною повсякденного життя. Ожиріння і відсутність фізичної активності підвищують вірогідність розвитку важких хронічних захворювань: діабету, раку, захворювань серцево-судинної системи і дуже дорого обходяться економіці Ізраїлю - витрати на лікування досягають 6 мільярдів шекелів на рік.

Міністерство охорони здоров'я у співпраці з міністерством освіти та міністерством культури і спорту ініціювало національну програму, орієнтовану на всі групи населення Ізраїлю. Мета плану - докорінно змінити існуючу ситуацію, створивши умови для ведення активного і здорового способу життя, для поліпшення якості життя з акцентом на розумне харчування та регулярну фізичну активність, повідомляє 17-го листопада Олексій Цісарський, радник міністра освіти.

Для досягнення цієї мети комісією під керівництвом генерального директора міністерства охорони здоров'я була розроблена національна програма, заснована на дослідженнях, проведених в Ізраїлі, а також зарубіжному досвіді.

Програма буде діяти відразу на кількох рівнях: на національному (наприклад, національна програма "Школа підтримує здоров'я / Школа здоров'я"), на міському (наприклад, "Активне та здорове місто") і на законодавчому рівні - за допомогою прийняття правил і законів, пов'язаних зі здоровим харчуванням, доступністю спортивних споруд; стимулювання лікарняних кас інвестувати у поширення здорового способу життя (наприклад, семінари з попередження ожиріння). Протягом 2011-2012 року буде працювати пілотний проект в 10 містах.

Для забезпечення здоров'я суспільства необхідно надати можливість "здорового вибору", тобто створити сприятливі умови, які дозволять людям усвідомлено змінити звички, вибравши фізичну активність і здорове харчування як спосіб життя.

Нижче наведені основні рекомендації міністерства охорони здоров'я:
• Стимулювати місцеві органи влади підтримувати програми фізичної активності на вулицях, як, наприклад, ходьба, вуличні спортивні тренажери, велосипедні доріжки.
• Знайти шляхи для підвищення обізнаності роботодавців щодо важливості і корисності турботи про здоров'я працівників.
• Популяризація серед споживачів здорових харчових продуктів, таких, як хліб з цілісного зерна, в тому числі і з допомогою цінової регуляції на такі продукти.
• Обмеження продажу продуктів, що містять великий відсоток транс-жирів.
• Забезпечення доступності занять фітнесом (замінити необхідність отримання медичної довідки заявою про здоров'я; вважати в даному випадку підлітків старше 14 років дорослими).
• Лікарняні каси, які будуть займатися популяризацією здорового способу життя, зокрема, організовують групи підтримки для бажаючих знизити вагу, групи підтримки для хворих на діабет, семінари для дітей, які страждають від ожиріння, і їх батьків, а також консультації для клієнтів, буде виділено додаткове фінансування.
• Обмеження реклами шкідливих харчових продуктів в прайм-тайм.

Фінансування національної програми, розробленої міністерством охорони здоров'я спільно з міністерством освіти та міністерством культури і спорту, буде безпрецедентним. З 2011 по 2015 рік міністерство охорони здоров'я інвестує в проект, принаймні, 175 500 000 шекелів. 15000000 шекелів виділить міністерство освіти і 10 мільйонів шекелів - міністерство культури і спорту.

"Міністерство охорони здоров'я вирішило зайнятися цим питанням з огляду на його відповідальність за підтримання здоров'я громадян Ізраїлю. План національної програми є всебічне бачення того, як покращити якість життя громадян. Співпраця між міністерством охорони здоров'я, міністерством освіти і міністерство культури і спорту відображає рішучість влади втілити цей національний проект в життя і є запорукою успіху на шляху його реалізації ", - сказав заступник міністра охорони здоров'я рабин Яків Ліцман.

"Система освіти відіграє важливу роль в процесі соціальних змін і сприяння активному та здоровому способу життя. Завдання системи освіти - створити у дітей та підлітків звичку вести здоровий спосіб життя. Я вірю, що діти здатні вплинути на своїх батьків і членів сім'ї і тим самим змінити суспільство в цілому, - заявив міністр освіти Гідеон Саар. - Напередодні відкриття поточного, 2011-2012, навчального року ми оголосили цей рік роком активного і здорового способу життя. Відповідно до цього був випущений спеціальний циркуляр генерального директора, що закликає директорів шкіл і вчителів здійснювати шкільні програми і плани, розроблені фахівцями міністерства.

"Національна програма сприяння активному та здоровому способу життя стоїть в ряду проведених мною останні 2 роки проектів, що мають на меті підвищення популярності спорту і фізичної активності та підтримки здорового способу життя. Я думаю, що мій обов'язок, як міністра спорту, працювати не тільки на поліпшення спортивних досягнень, але також розвивати масовий спорт, розповісти, що це не тільки корисно, але й весело, і покращує якість життя. Я вірю, що визнати спорт і фізичні вправи центральною ідеєю національної програми - це вірне і важливе рішення. У рамках програми міністерство спорту зосередиться на створенні громадських спортивних споруд з метою розширення аудиторії учасників спортивних заходів. Я вважаю, що співпраця між міністерствами та підтримка уряду Ізраїлю приведуть до того, що заняття спортом і правильний раціон харчування увійдуть в звичку з плином часу і, таким чином, поліпшать якість життя громадян Ізраїлю ", - сказала міністр культури і спорту Лімор Лівнат.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: