Марія Тун: дивовижний подвиг життя

Share on Facebook

 

Марія Тун народилась у 1922 р. у великій німецькій селянській сім’ї та вже з самого дитинства знала, що таке важка праця на землі. Вона росла допитливою дівчинкою, любила читати і незабаром перечитала всі книжки з невеликої шкільної бібліотеки.


19

Марія хотіла стати вчителем, однак батько ставився до цього негативно, повторюючи: «Ми є селянами споконвіку, це – наше життя і доля». Після цього вона вирішила займатися сільським господарством. Її весь час цікавило, що і як відбувається в природі з рослинами і тваринами. Саме тому основи законів Природи, основи вирощування рослин і тварин Марія пізнала саме в дитячі роки.

Починаючи працювати за біодинамічними методами, Марія Тун під впливом робіт Гюнтера Ваксмута про космічні та земні сили приступила до дослідів з виявлення впливу Місяця на ріст, розвиток і врожайність рослин. Коли у 1963 р. на прохання селян вона видала свій перший календар для хліборобів, роботи додалося, зросла й відповідальність за висновки, отримані в результаті її наукової роботи. Незважаючи на те, що багато вчених-біодинаміків не сприймали її праць серйозно, головним стимулом залишалися прості фермери-селяни і садівники, які були вдячні вже за те, що календар виходив регулярно і став необхідним помічником у багатьох сільськогосподарських роботах.

Нині добре відомий біодинамічний календар Марії Тун «Посівні дні», який видається щорічно, перекладається на 23 мови (зокрема українську) та користується шаленою популярністю. В останніх календарях також друкувався опис планет і їх вплив на ріст рослин і на погодні умови. За її календарем ми завжди можемо вибрати найсприятливіший час для посівів, посадок та інших робіт з рослинами і ґрунтом, а також для збору врожаю. І в той же час у календарі Марія попереджає нас про ті констеляції, коли не рекомендується працювати з рослинами, проводити посіви, посадки та інші роботи в саду і на городі. Щоб дати нам ці знання, сама Марія Тун доручала іншим фермерам і селянам працювати не лише в сприятливі дні, а й в усі несприятливі, а потім порівнювала, аналізувала, ретельно перевіряла та робила висновки.

Вона писала, що ми не можемо змінити положення зірок і планет, але можемо пристосуватися до того, що буде. «У чому секрет?» – запитували Марію Тун при спілкуванні. «Одного разу я зрозуміла, що покликана на Землю для виконання певного завдання з розкриття механізму впливу планет і далекого Космосу на життя рослин, тварин і ґрунту. Ще не всі аспекти цього вирішено й досліджено. Крім того, бажано розкрити ті місця в «Курсі лекцій з сільського господарства» Рудольфа Штайнера, які він не встиг викласти детально і зрозуміло. Це дає мені сили продовжувати жити і працювати далі. Коли завдання буде виконано, мене відкличуть», – відповідала жінка. Додати тут нічого. Якби ми всі знали завдання свого призначення на Землі, нам було б набагато простіше жити, і ми принесли б багато користі нашій матінці-Землі та всьому людству.

 

9 лютого 2012 р. Марії Тун не стало, однак цей день не стане днем жалоби, а залишиться днем пам’яті цієї працьовитої, принципової, відповідальної жінки. Слова однієї з шанувальниць Марії говорять самі за себе: «…Життя Марії Тун – це дивовижний подвиг! Не в найлегший час проходило її 90-річне життя, але 50 років для людей через дослідження та календар – це результат. Ця жінка гідна поклоніння, і нам є на кого рівнятися. Та й ті шматочки землі, які завдяки її дослідженням і порадам оживилися, думаю, принесуть ще багато користі людству. Ось так і можна вписати своє ім’я в літопис Землі».

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 03-05 (23)' 2012

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: