Органічний рік: детальний план дій на 12 місяців

Share on Facebook

 

Ми можемо скільки завгодно говорити про здоровий та органічний стиль життя, щоразу обіцяючи внести зміни до свого щоденного буття. Проте насправді важливим є те, що ми робимо.

 

88

Наші дії назустріч збереженню довкілля та поліпшенню власного здоров’я – ось результат. Якщо ви вже розмірковували над тим, щоб споживати органічні продукти, використовувати органічну чи екологічну побутову хімію та змінити свій спосіб життя на більш сталий, зараз саме час вжити рішучих заходів. «ORGANIC UA» пропонує вам розпочати з маленьких кроків, які переростуть згодом у великий шлях до світлого органічного життя.

 

СІЧЕНЬ. Прийміть остаточне рішення про початок здорового органічного життя

Серйозно обговоріть з родиною перспективу органічного життя. Послідовно поясніть, аргументуючи, чому ви вважаєте, що органічний стиль життя є найкращим рішенням для вас. Попросіть кожного члена родини висловити власну думку з цього приводу та поділитися своїми знаннями у сфері здорового способу життя. Проведіть разом дослідження.

 

ЛЮТИЙ. Включіть хоча б один органічний продукт до щоденного раціону родини

Добре проаналізуйте, чим зазвичай харчується ваша родина. Якщо є можливість, намагайтеся використовувати аналогічні органічні інгредієнти. Така нехитра маніпуляція дозволить кожному члену сім’ї «познайомитись» зі смаком органічних продуктів, відчути смакові та якісні відмінності улюблених страв.

 

БЕРЕЗЕНЬ. Заплануйте на подвір’ї органічний овочевий город чи фруктовий сад

Якщо у вас є можливість розбити власний сад чи город, зберіть родину та разом сплануйте органічний город, де кожен матиме свою частку роботи та відповідальності. Сплануйте місце розташування, рослини, які б ви хотіли вирощувати, необхідні матеріали та господарські товари, а також розподіліть обов’язки для кожного члена родини.

 

КВІТЕНЬ. Розпочніть самостійне приготування компосту

Якщо ви вже спланували власний органічний город, де будете вирощувати органічні овочі, зелень та фрукти, вам знадобляться й органічні добрива для підтримки родючості ґрунту. Для цього можна закласти власну компостну купу, утилізувавши тим самим гори побутового сміття та отримавши з нього якісний органічний компост. Ви з легкістю зможете знайти матеріали для компостування, адже з кожним днем ваше життя стає більш органічним. Технологію приготування правильного компосту шукайте у №10 (20)’2011 «ORGANIC UA». Якщо ви – професійний учасник органічного руху, не забудьте взяти участь у Міжнародній органічній конференції (докладніше – на стор.____).

 

89ТРАВЕНЬ. Спробуйте нові органічні засоби для прибирання

Проаналізуйте, якими продуктами ви користуєтесь для прибирання будинку, прання чи миття посуду. Напевно, що всі вони містять шкідливі хімічні компоненти. Коли ви використовуєте подібні товари, то щодня повільно отруюєте себе і рідних. А також навколишнє середовище. Подумайте, від яких з них можна відмовитись, а які замінити органічними аналогами. Для початку змініть хоча б три найбільш уживані засоби на їхні органічні аналоги, поступово прагнучи повністю перейти на органічні засоби для миття та чищення. Ви також можете згадати про «дідівські» засоби для чищення: оцет, соду, лимонний сік, гірчицю, глину тощо.

 

ЧЕРВЕНЬ. Пийте більше чистої води та органічні соки

Улітку потреба організму в рідині зростає. Якщо у вашій родині звикли втамовувати спрагу солодкими газованими водами, лимонадом, солодким чаєм чи енергетиками, розкажіть усім членам родини про переваги звичайної питної води та заохочуйте їх уживати її замість солодкої газованої води. Тримайте у холодильнику пляшки з охолодженою водою та беріть їх із собою, коли виходите з дому у справах чи вирушаєте у подорож. Саме час і проаналізувати, скільки води ви використовуєте для приготування їжі, та яка її якість. Подумайте про встановлення фільтрів для води: вони зменшать споживання хімікатів та важких металів разом з водопровідною водою. Окрім чистої води, на допомогу зі спрагою у спеку прийдуть натуральні сертифіковані органічні соки та напої. Шукайте на полицях органічних крамниць сертифіковані органічні фруктові соки та ягідні напої від провідної української ТМ «Пан Еко» в асортименті.

 

ЛИПЕНЬ. Час збирати органічний урожай

Зараз, коли ви маєте чудовий урожай органічних овочів, фруктів чи, може, зелені та пряних трав, важливо також подумати і про його належне використання та збереження. Звичайно, краще споживати лише свіжу продукцію просто з грядки, проте ви можете отримати врожай більший, ніж здатні з’їсти відразу. Завчасно підготуйте рецепти консервування чи маринування овочів та фруктів. Продумайте інші способи збереження врожаю: заморожування, сушіння, квасіння тощо. Знову залучіть до цього цікавого процесу всіх членів родини – ви будете вражені запропонованими ідеями та чудово проведете час у колі сім’ї.

 

СЕРПЕНЬ. Перегляньте ваш органічний план та внесіть корективи за потреби

Перегляньте новий спосіб життя кожного члена родини. Чи всі залучені до органічного стилю життя, чи отримуєте ви результати таких змін? Чи регулярно ви купуєте та споживаєте органічні продукти? Чи послідовно впроваджуєте у своє життя нові органічні альтернативи? Чи почала ваша родина більше замислюватися над тим, що ви споживаєте, якими товарами користуєтесь у повсякденному житті? Чи можна ще щось змінити, як це зробити? Якщо потрібно, зробіть поправки до вашого розпорядку та продовжуйте досліджувати, обговорювати та впроваджувати у життя нові ідеї, які зроблять його більш сталим та органічним.

 

ВЕРЕСЕНЬ. Оберіть органічні товари для догляду за тілом

Шкіра – найбільший орган людини, вона абсорбує 70% усіх косметичних засобів, якими ми користуємось. Шампунь, мило, дезодорант, лосьйони, гелі для душу, декоративна косметика тощо зазвичай містять безліч хімічних речовин та консервантів, які через нашу шкіру потрапляють до організму, отруюючи його.

Оберіть принаймні два нові альтернативні сертифіковані органічні засоби догляду за тілом. Можливо, вам доведеться спробувати декілька брендів, аби обрати продукти, які підходять вам найкраще. Проте всі ваші старання будуть того варті.

Важливо також подбати і про систему фільтрації води в душі. Окрім агресивних хімічних речовин із косметичних засобів, до нашого організму щоденно потрапляють і різні шкідливі домішки з води! Такі прості кроки зроблять вашу шкіру та волосся здоровішими. Через деякий час ви відчуєте свою красу та здоров’я не лише ззовні, а й ізсередини.

 

 

ЖОВТЕНЬ. Зміцнюйте імунну систему, органічно

Оскільки теплих днів стає все менше, і холоди набирають обертів, застуда та грип стають частішими гостями. Тому ви повинні вже зараз ужити необхідних заходів для зміцнення імунної системи взимку.

Споживайте більше органічних фруктів та овочів щодня. Найкращий спосіб зробити їх більш ефективними – вживати у сирому вигляді чи як свіжовичавлені та готові органічні соки. Експериментуйте зі смаками. Корисні вітаміни та мінерали допоможуть тримати організм у тонусі та бойовій готовності проти вірусів та бактерій. Не відмовляйтесь і від органічних трав та спецій. Вони підтримуватимуть ваш організм перед, під час та після хвороби.

Спіть удосталь, займайтеся фізичними вправами та пийте побільше води. Такі прості кроки матимуть для вашого організму величезне значення, особливо у найбільш вразливі періоди.

 

ЛИСТОПАД. Заплануйте органічне меню на свята

Вже у листопаді саме час починати думати про новорічні та різдвяні свята, які невпинно наближаються. Нині немає складнощів з тим, щоб приготувати до святкового столу вишукані корисні органічні страви. Спробуйте запланувати виключно органічне меню. На допомогу прийдуть ідеї та рецепти з попередніх номерів «ORGANIC UA». І не забудьте включити до меню надзвичайно корисні соки-фреш, які ви вже готували щодня протягом року.

Саме у листопаді у вас ще буде час зібратися родиною та вигадати ексклюзивні рецепти, які смакуватимуть усій родині. Заздалегідь розподіліть між усіма членами сім’ї обов’язки, пов’язані з приготуванням до новорічних свят.

 

ГРУДЕНЬ. Купуйте органічні подарунки до свят

У грудні, наприкінці плідного року, настав час поділитися знаннями та досвідом, які отримала ваша родина. Подаруйте рідним і близьким подарунки, які допоможуть іншим перетворити їхнє життя на стале та органічне. Найкращими сюрпризами можуть стати повчальна книжка або подарункова карта до органічної крамниці, або навіть фільтр для води, чи соковижималка. Приємно дарувати подарунки, усвідомлюючи, що вони стануть дійсно корисними для їхніх власників. Хто знає, можливо саме ваш дарунок стане тим пусковим механізмом, який перетворить життя іншої людини на органічний рай.

 

 

Епілог

Як тільки ви почнете впроваджувати в життя якомога більше органічних змін, обов’язково будете бачити і відчувати безліч чудових переваг нового стилю життя. Нехай ваші щоденні кроки будуть маленькими та простими, і вже незабаром вас дуже вразять результати.

Завжди пам’ятайте, що засвоєні знання про органічний стиль життя, якими ви поділитеся з усіма членами родини сьогодні, служитимуть їм усе життя. Ви дасте їм безцінну освіту, яка дозволить зробити найкращий вибір для їхнього здоров’я та добробуту на всьому життєвому шляху. До того ж ви всі разом зробите неоціненний вклад у збереження неповторної матінки-природи.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу  "ORGANIC UA" 01-02 (22)' 2012

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: