Спиртне псує гени

Share on Facebook

 

При вживанні спиртного в організмі етанол перетворюється на ацетальдегід, саме він винуватець руйнувань і змін у структурі ДНК.


гени, днк

Зовсім недавно група вчених повідомила, що алкоголь ослаблює синаптичні контакти клітин в організмі людини. У Британській раді з медичних досліджень заявили, що алкоголь вкрай згубний для клітинної ДНК.
Саме речовина ацетальдегід - побічний продукт переробки етанолу організмі - призводить до катастрофічних пошкоджень структури ДНК. Вчені проекспериментувати з вагітними мишами, у яких були відключені обидві системи: у таких тварин навіть невелика одноразова доза алкоголю приводила до загибелі плоду, більше того, у самих дорослих мишей спостерігалася загибель кров'яних стовбурових клітин.
Перевірити ж вплив алкоголю на ДНК вчених спонукали такі відомості: по-перше, до алкоголю вкрай чутливі люди, що страждають від важкої спадкової недуги, а по-друге, люди з природженою непереносимістю алкоголю дуже схильні до раку стравоходу, при цьому у них не працює система нейтралізації ацетальдегіду. Але в обох випадках наслідки прийому алкоголю виражені в захворюваннях, які зачіпають молекулярно-генетичний апарат клітини.


Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: