У Кропивницькому з 2018 року підтримуватимуть органік

Share on Facebook

00abКіровоградська обласна державна адміністрація зазначає, що Кіровоградська обласна рада своїм Рішенням від 22 серпня 2017 р. № 350 затвердила обласну Програму розвитку агропромислового комплексу Кіровоградської області на 2018-2023 роки.

Метою даної Програми є створення передумов стабільного динамічного розвитку виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства та продукції харчової галузі аграрними підприємствами, малими суб’єктами господарювання та особистими селянськими господарствами для розбудови ефективної економіки села як передумови формування самодостатніх територіальних сільських громад та запровадження засад сталого сільського розвитку.

Відповідно до визначених напрямів реалізації основних завдань та заходів Програми забезпечити сприяння розвитку органічного виробництва в області планується шляхом:

1. Розробки науково-методологічних рекомендацій щодо удосконалення структури сільськогосподарських угідь і посівів вирощування культур за рахунок поєднання заходів економічного стимулювання сільськогосподарських товаровиробників у напрямку істотного зменшення негативних антропогенних навантажень на навколишнє середовище та підвищення його відновлювального потенціалу і для економії всіх виробничих ресурсів;

2. Впровадження нових технологій сільськогосподарського виробництва, які максимально включають природоохоронні вимоги та орієнтовані на досягнення екологічного балансу (безполицевий обробіток ґрунту, контурно-меліоративна організація території землекористування, органічне сільгоспвиробництво та ін.);

3. Забезпечення органічних підприємств зручною та ефективною науково-дослідною підтримкою та підготовкою фахівців із питань ведення органічного виробництва шляхом запровадження спеціальних програм та курсів.

На реалізацію вищезазначених заходів Програми з обласного бюджету передбачено фінансуванняв сумі 60 тис. грн., орієнтовані обсяги фінансування, починаючи з 2018 р. складатимуть 10 тис. грн. щороку.

Програмою також передбачено надання фінансової підтримки, яка буде здійснюватися за такими напрямками:

1. Фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, сільськогосподарських кооперативів, фізичних осіб на зворотній основі у вигляді кредитів на реалізацію бізнес-планів. Кредити надаватимуться на реалізацію бізнес-планів суб'єктів господарювання та фізичних осіб, що здійснюють свою діяльність у сфері агропромислового комплексу за різними напрямами, серед яких є витрати, пов'язані з виробництвом органічної продукції. По зазначеному напряму передбачається фінансування з обласного бюджету в сумі 33 млн. грн. Обсяг фінансової підтримки передбачено збільшити протягом 2018-2023 років з 3 млн. грн. до 8 млн. грн.

2. Фінансова підтримка суб’єктам господарювання в галузі сільського господарства фізичним особам у вигляді дотації на площу угідь, на яких проводитимуться заходи із збереження та відтворення родючості ґрунтів.

Підтримка надаватиметься учасниками Програми – переможцям конкурсу за рядом напрямів, серед яких є витрати, пов'язані із заходами, які будуть спрямовані на забезпечення органічного сільгоспвиробництва.

Департамент агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації повідомляє, що на фінансування згаданих напрямів з обласного бюджету передбачається надати 12 млн. грн. починаючи з 2018 р, по 2 млн. грн. щороку.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: