Пацюк міг стати причиною серйозної аварії на японській АЕС «Фукусіма-1»

Share on Facebook

 

Звичайний щур міг стати причиною найсерйознішої з 2011 року аварії на японській АЕС «Фукусіма-1». Таку сенсаційну заяву зробили в середу представники компанії ТEPCA на прес-конференції.

 

Зупинка подачі електрики ввечері в понеділок викликала збій систем охолодження басейнів з відпрацьованим ядерним паливом на першому, третьому, четвертому енергоблоках, а також в загальному басейні. Відновити роботу систем охолодження компанії вдалося тільки через 29 годин. Це найсерйозніша і тривала аварія за останні два роки.

Найбільші складності викликало налагодження роботи тимчасового розподільного щита, який перебуває поза приміщеннями енергоблоків і з якого йде струм на всі басейни з відпрацьованим ядерним паливом. Зрештою було прийнято рішення пустити струм в обхід цього щита. На проблемному щиті були виявлені сліди загоряння після короткого замикання, а також обгорілий труп винуватця аварії.

«Це невелика тварина близько 15 сантиметрів, якщо рахувати разом із хвостом, то близько 20-25 сантиметрів», — повідомив представник ТEPCA. Компанія також продемонструвала фотографії, на яких добре видно обвуглене тільце щура.

АЕС «Фукусіма-1» втратила всі джерела електропостачання через цунамі 2011 року, що призвело до зупинки системи охолодження реакторів і розплавлення ядерного палива. Наслідком аварії стали викиди радіоактивних речовин в атмосферу і океан. Повна ліквідація аварії, включаючи демонтаж реакторів, займе близько 40 років.

Нагадаємо, компанія-оператор японської АЕС «Фукусіма-1» Tokyo Electric Power повідомила про повне відновлення енергопостачання станції та відновлення роботи всіх систем охолодження ядерних реакторів — через 30 годин після початку перебоїв з електрикою.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: