Дві ложки лляної олії забезпечать добову потребу в ненасичених жирах

Share on Facebook

 

Справжню  корисну лляну олію отримують способом холодного віджиму, коли насіння пресують при температурі не вище 45 градусів. Тільки так зберігаються усі біологічно активні речовини, вітаміни, ненасичені жирні кислоти.


лляна оліяНайцінніше  у лляній олії – поліненасичені жирні кислоти: лінолінова (ОМЕГА-3) і лінолева (ОМЕГА-6). Ці  речовини організм людини не синтезує, тому вони називаються незамінними. Без балансу ОМЕГА-6 і ОМЕГА-3 не буває нормального обміну речовин. ОМЕГА-6 містять і інші олії: соняшникова, гірчична, оливкова. А от ОМЕГА-3 є лише у риб’ячому жирі та у лляній олії. Причому у лляній олії корисної речовини вдвічі більше, ніж у риб’ячому жирі.

ОМЕГА-3 допомагає відновитися після  інфаркту міокарда, перешкоджає закупорюванню судин (антисклеротична дія), зміцнює імунітет. Існують лікарські препарати з ОМЕГА-3 – капсули, але лляна олія – продукт натуральний і дешевший.

Особливо  важливо вживати лляну олію жінкам, передусім вагітним. ОМЕГА-3 бере участь у формуванні мозку дитини. А у  жінок – служить для профілактики раку молочної залози, відновлює гормональний баланс, робить красивішою шкіру та волосся.

Лляна олія зберігається порівняно недовго  – до 8 місяців. Смажити на ній не можна, значно корисніше  вживати холодною для заправки салатів, вінегретів, каш, вареної картоплі. Всього 1-2 столові ложки лляної олії щодня забезпечують потребу у ненасичених жирних кислотах.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: