Органічне землеробство на шляху розширення прав і можливостей жінок

Share on Facebook

 

nepal

У сільській місцевості Непалу переважна більшість чоловіків мігрують до великих міст у пошуках роботи, жінки ж залишаються у селах, самостійно доглядаючи за родиною та обробляючи фермерські угіддя. Останнім часом фермерські господарства цієї країни стають усе більше залежними від хімічних препаратів та пестицидів, у той час як традиційні сталі місцеві технології обробітку ґрунту були втрачені.

Вирішенням цих проблем займається благодійна організація «ASHA NEPAL», створена у 1998 р. з метою розширення прав жінок та дівчат у Непалі. Місія організації – покращити стан здоров’я, навчання, соціоекономічний статус та умови життя громад Непалу. Оскільки переважна більшість місцевого населення – фермери, благодійна організація впроваджує програми розвитку сталого органічного сільського господарства, охорони навколишнього середовища та подолання продовольчої кризи.

З метою відновлення сталого землеробства, повернення популярності дідівським методам обробітку ґрунту було започатковано новий проект, у якому нині задіяно 200 жінок-фермерів. Проект спрямовано на збереження високопоживних місцевих сортів продовольчих культур та поширення низькозатратного органічного землеробства, яке б у повному обсязі забезпечило потреби родини у продовольстві.

Проект підтримує жінок із 9 різних регіонів Непалу, забезпечує проведення ефективного навчання методів органічного землеробства (в т. ч. збереження насіння, приготування компосту, приготування добрив та біопрепаратів), а також навичок управління бізнесом та збуту продукції.

Головною метою проекту «ASHA», разом із розвитком органічного сектора країни, є розширення прав та можливостей жінок у сім’ї та суспільстві. Світогляд доньок жінок, залучених до проекту, може слугувати індикатором успіху проекту «ASHA» в Непалі. Здається, молоді жінки вже не погоджуються з нинішньою ситуацією і не згодні з тим, що їхні права та власну думку утискають.

Барша Фуйял, восьмикласниця, яка очолює шкільний екологічний клуб, гордо розповідає, що вона мріє стати юристом, коли виросте. На запитання «Чому?» вона відповідає: «Досить багато речей у нашій країні ще не вирішено, я хочу допомогти змінити мою батьківщину на краще», – щиро і з рішучістю в очах відповідає вона, що змушує вірити, що вона зможе це зробити.

Чоловіки, як завжди скептичні на початку, з часом визнали переваги такого роду проекту й успіхи своїх жінок у органічному землеробстві та іншій економічній діяльності. За словами жінок, ще на початку проекту їхні чоловіки вважали, що жінки просто хочуть зайняти свій час на подібних зборах. Проте згодом, переконавшись, що жінки самостійно заробляють непогані гроші, вони стали лише заохочувати їх.

Завдяки проекту 25% усіх жінок-фермерів використовують лише органічні методи виробництва, інші 75% знаходяться у перехідному періоді. Тут не використовують хімічно синтезовані мінеральні добрива, засоби захисту рослин та пестициди. Усі як одна, жінки розповідають, що основною причиною, чому вони розпочали органічне виробництво, є переваги такого методу обробітку для навколишнього середовища та здоров’я їхніх дітей.

За статистикою IFOAM сертифіковані органічні землі в Непалі займають 8 187 га, що становить 0,2% від загальної площі сільгоспугідь країни. Обробляють цю порівняно невелику площу землі понад 1 400 фермерів.

 

www.globalgiving.org

 

Надія Гарна


   Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 07-08 (09)' 2010

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: