Засмагай без шкоди

Share on Facebook

 

Літо у самому розпалі, як і пора відпусток! Усі тягнуться поближче до води, щоб поніжити своє тіло у променях сонця та обіймах морських хвиль. Як стати шоколадно-прекрасною і не нашкодити своїй шкір ?


загар

Сонце, свіже повітря і вода, як відомо, найбільш сприятливі для релаксації та оздоровлення. Але чи так це, особливо відносно сонця?

 

Попри всі перестороги, сонячні процедури дуже корисні для здоров’я, проте треба подбати про усунення можливості сонячних опіків. Під дією ультрафіолетових променів провітамін D у верхньому шарі епідермісу перетворюється у вітамін D, який запобігає виникненню остеопорозу і сприяє зростанню кісток у дітей. Сонячне світло також впливає на виведення токсинів через шкіру, а глибоке проникнення сонячних променів у шкіру сприяє збільшенню кількості еритроцитів та впливає на тонус м’язів.

Як стати шоколадно-прекрасною і не нашкодити своїй шкірі – про це і поговоримо далі. Під впливом ультрафіолетових променів незахищена шкіра людини поступово втрачає еластичність, стає сухою і рано старіє. На щастя, нині ми маємо різні види сонцезахисних засобів – як звичайні креми, емульсії та масла, так і креми-спреї.

Одним з основних критеріїв вибору засобу для засмаги є величина його захисного фактора (SPF), адже саме від цього залежить ступінь захисту шкіри. Величина SPF показує, у скільки разів знижується сонячне опромінення після застосування засобу для засмаги.

Слід пам’ятати, що безпечний час засмаги складає лише 10 хвилин. Тому скориставшись спеціальним кремом для засмаги, SPF якого становить, наприклад, 12 одиниць, можна знаходитися на сонці протягом двох годин (10 х 12 = 120 хвилин). Проте варто знати, що засмагати більше 50 хвилин недоцільно взагалі, оскільки вироблення меланіну, який і відповідає за шоколадний колір шкіри, припиняється саме через цей час.

Сонцезахисні засоби нині необхідні для всіх, не лише для тих, хто вирішив відпочити у теплих країнах, але й активних мешканців мегаполісів. І зовсім не обов’язково вчергове насичувати свою шкіру різними синтетичними речовинами. Добре, що на ринку існує безліч натуральних та органічних лосьйонів для засмаги та лосьйонів для попередження сонячних опіків, більшість з яких зволожують шкіру та насичують її вітамінами. До того ж чимало органічних сонцезахисних лосьйонів містять кофеїн, який робить шкіру пружною та підтягнутою.

Після прийняття сонячних ванн користуйтеся спеціальними засобами «після засмаги». Їхня формула розроблена для усунення дрібних пошкоджень і подразнень, викликаних перебуванням під пекучими променями сонця. Вони багаті пом’якшувальними, зволожувальними і поновлювальними речовинами, які не тільки повертають шкірі втрачену за день вологу, але й готують її до чергової «битви» з сонцем.

Органічні засоби після засмаги ефективно зволожують пересушену на сонці шкіру завдяки вмісту органічних зволожувальних натуральних олій, як наприклад, олія алое віра, оливкова олія чи олія кунжутного насіння.

Далеко ходити не треба. Познайомимось із досвідом сусідів. Цікавою є продукція молодої угорської компанії «Szép Élet», представлена колекцією органічних продуктів для догляду за шкірою «ilike». Вся продукція є ексклюзивною, виробляється в обмеженій кількості виключно з органічних трав, овочів та фруктів, самостійно вирощених і зібраних вручну, тому містить велику кількість натуральних активних інгредієнтів.

Органічна серія засобів для засмаги «ilike» представлена «Помідорним лосьйоном» (Tomato suntan lotion SPF 12, SPF 20 and SPF 40) та «Помідорним гелем для засмаги» (Tomato suntan gel), які вибірково фільтрують шкідливі ультрафіолетові промені серії C та обпікаючі короткохвильові ультрафіолетові промені серії B, одночасно пропускаючи корисні ультрафіолетові промені серії A та довгохвильові промені серії B. Останні відіграють важливу роль для організму, допомагаючи утворенню корисного вітаміну D.

Високий вміст вітамінів, лікопину, біофлавоноїдів та каратиноїдів у пропонованих продуктах забезпечує красиву рівну шоколадно-коричневу засмагу, одночасно захищаючи шкіру від опіків та небезпечних наслідків впливу шкідливих сонячних променів.

Особливо корисний «Помідорний гель для засмаги», який не закупорює пори, тому особливо корисний для дітей, спортсменів та всіх активних людей, оскільки дозволяє виводити токсини через піт.

З-поміж засобів після засмаги рекомендуємо «Зволожуючі вершки з екстрактом заячої капусти» (Stonecrop Whipped Moisturizer) та «Лосьйон для тіла з екстрактом заячої капусти» (Stonecrop Body Lotion). У народній медицині заячу капусту (або квасеницю звичайну) використовують упродовж віків для загоєння невеликих ран, запалень, опіків, порізів та укусів. Засоби для тіла з екстрактом заячої капусти від «ilike» відновлюють та заспокоюють суху шкіру після сонячних процедур, усувають стягувальний ефект і зменшують процеси старіння шкіри.

Отже, збираючись поніжитися під сонячними променями та бажаючи уберегти свою шкіру від опіків та передчасного старіння, оберіть повний набір продуктів для засмаги спеціально для Вашого типу шкіри.

Запам’ятайте: на відміну від органічних засобів, конвенційні хімічні лосьйони та креми перешкоджають природному утворенню корисного вітаміну D, виведенню токсинів з організму, вбивають червоні кров’яні тіла та можуть викликати різноманітні алергії та висипання.

Зробіть свій вибір та будьте неперевершеними та впевненими у собі!

 

Інна Колесник,

Федерація органічного руху України

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 07-08 (09)' 2010

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: