Вчені Танзанії: перемогти малярію допоможе запах брудних шкарпеток

Share on Facebook

 

Результати дослідження, проведеного вченими з Інституту здоров'я "Іфакара" в Танзанії, свідчать про те, що запах брудних шкарпеток приваблює малярійних комарів. Це відкриття дозволить боротися з лютую в цих краях малярією за допомогою створення спеціальних уловлюючих пристроїв.


За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), щорічно більше 220 млн людей, більшість з яких складають діти "чорного континенту", хворіють малярією - близько 800,000 з них чекає летальний результат.

Експеримент, про який йде мова, проводився в трьох танзанійських селах, де лютує малярія. У деяких пастках, розставлених для приманки комарів, використовуються хімічні сполуки, що імітують людський запах, а в інших - брудні шкарпетки. Учені повинні порівняти результати, проте керівник досліду Фредос Окуму, сам неодноразово перехворів малярією, підкреслює простоту і дешевизну розробленого ним методу.

Канадський фонд допомоги дослідникам Grand Challenges і Фонд Білла і Мелінди Гейтс вже проявили інтерес до експерименту. Вони мають намір перевести на рахунок танзанійських вчених по 775,000 доларів.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: