Китай: зберегти врожай від сарани допомагають птахи

Share on Facebook

 

Упродовж декількох останніх років величезною проблемою для сільського господарства Китаю стала сарана, яка з’їдає всі рослини на своєму шляху.


сарана

Спочатку місцеві мешканці намагалися перемогти армії шкідників за допомогою хімікатів, але, як виявилося, ці комахи неймовірно стійкі до багатьох отрутохімікатів. А тому було прийнято рішення закликати на підмогу птахів.

Особливо корисними для посівів є шпаки. Щоб привабити пернатих до зони лиха, китайці масово будують тисячі маленьких та багатоповерхових шпаківень. Птахи дуже люблять гніздитися у таких «хатинках». Нині в найбільш уразливих районах уже оселилося більше 2 млн птахів. Ураховуючи те, що кожна така пташка з’їдає до 140 комах за день, можна легко підрахувати, що вже через декілька тижнів загони шкідників відчутно зменшаться.

Нагадаємо, що складна для аграрного сектора ситуація у Китаї трапилася внаслідок того, що у 1950-х рр. китайці знищили мільйони птахів у «боротьбі за врожай», якому вони нібито загрожували. Після зникнення горобців, шпаків та ластівок швидко почали розмножуватися комахи-шкідники, завдаючи великих збитків аграріям. Порушення екологічного балансу стало однією з причин масового голоду на початку 1960 р. Судячи з нинішньої турботи про пернатих друзів, цей урок, очевидно, пішов жителям Піднебесної на користь.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: