Німецькі міста визнані одними з найекологічніших в Європі

Share on Facebook

 

Німецькі міста є одними з найекологічніших в Європі. Це доводить дослідження, проведене експертами дослідницького інституту Economist Intelligence Unit (EIU) на замовлення німецького концерну Siemens (Сіменс).


МюнхенЕксперти оцінили стан довкілля в дванадцяти найбільших містах Німеччини та порівняли результати з іншими європейськими метрополіями. Міста оцінювалися за восьма категоріями, у тому числі за рівнем чистоти води та повітря, за обсягами викидів шкідливих речовин в атмосферу, за ефективністю переробки сміття та рівнем споживання електроенергії. Десять міст, зокрема Берлін, Мюнхен, Гамбург та Франкфурт, за так званим індексом "зелених" міст (Green City Index) отримали оцінку "добре", або 4 бали з 5 максимальних, йдеться у повідомленні прес-служби Siemens.

 

У проведеному інститутом EIU 2009 року дослідженні з 30 європейських метрополій максимальну кількість балів не отримало жодне місто. Чотири бали отримали також Копенгаген, Стокгольм та Осло, які були визнані найекологічнішими столицями Європи. Задовільну оцінку у 3 бали тоді отримали, наприклад, Лондон і Париж, а тепер до них приєдналися ще німецькі Ессен та Кельн. Найгірший стан екології два роки тому був зафіксований, зокрема, у Бухаресті, Софії та Києві.

У порівнянні з іншими європейськими містами німецькі витрачають удвічі менше води і втричі ефективніше переробляють сміття. Крім того, німецькі будинки вважаютья найбільш енергоефективними і в середньому споживають на 20% менше енергії, ніж будівлі в інших містах Європи.

Проте сусіди випереджають німців за рівнем використання відновлюваних джерел енергії. У німецьких містах їх частка становить лише 3%. До того ж, німецькі міста викидають в атмосферу вдвічі більше двоокису вуглецю. Незважаючи на розгалужену мережу громадського транспорту та велодоріжок, у Німеччині і досі більше половини мешканців їздять на роботу на власному авто.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: