ГМ-культури – невже майбутнє планети?

Share on Facebook

 

Здобутки тисячолітнього сільського господарства поступово опиняються на службі в потужних транснаціональних аграрних компаніях.


гм-культури

Здається, що останні вирішили підкорегувати оригінальні Господні творіння, а безцінні фермерські традиції, досвід та знання просто привласнити.

 

ГМ-культури нівелюють роль фермерів у сільському господарстві, у той час як на їхніх знаннях заробляють великі гроші. Нині генетики всього світу розробляють нові ГМ-культури, які перетворюються на ліцензовані форми інтелектуальної власності.

 

ГМ-культури, що з’явилися на ринку більше 10 років тому, вже займають площу в декілька мільйонів гектарів. Проте важливі питання щодо використання ГМО і досі залишаються відкритими – екологічність і вплив на глобальну продовольчу безпеку та навколишнє середовище у довгостроковій перспективі.

 

Підвищення витрат на сільськогосподарські ресурси зумовлює закономірне зростання цін і на зернові. Це відбувається не без участі ТНК, які постійно підвищують ціни на добрива та пестициди.

Традиційним фермерам не залишили вибору. Їх позбавили частини посівних площ, що призвело до зменшення пропозиції на ринку традиційних зернових.

 

Ринкова ситуація значною мірою складається на користь ГМ-культур, оскільки витрати на вирощування традиційного збіжжя невпинно зростають. Таким чином, світ залишається беззахисним перед великою кількістю малодосліджених генетично модифікованих видів сільськогосподарських культур. Усе менш передбачуваним стає навіть зовнішній вигляд людини та всієї планети в майбутньому.

 

 www.trendsupdates.com

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 02' 2009

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: