У центрі уваги – скандальні солодощі. Органічні?

Share on Facebook

Спроби без належної сертифікації позиціонувати продукцію як органічну зустрічаються не лише в Україні.


odd_the_icecreamists

Нещодавній випадок у Лондоні викликав неабиякий розголос, адже на ринку презентували досі небачений продукт.

Ресторан «Icecreamists» із престижного району Конвент Гарден запропонував відвідувачам нове екзотичне морозиво «Бейбі Гага», ціна однієї порції якого також екзотична – 14 ф. ст., або 180 грн! Що ж за диво-морозиво? Виготовляють новий десерт із несподіваної сировини – жіночого грудного молока, подрібнених мадагаскарських стручків ванілі та лимонної цедри. Материнське молоко для ресторану постачали жінки-добровольці. Перша жінка надала близько 850 мл молока, за що отримала 45 ф. ст. (570 грн). Швидко продавши першу партію, ресторан оголосив через Інтернет про постійну потребу в грудному молоці за ціною 5 ф. ст. (67 грн) за 100 г. На таку привабливу пропозицію миттєво відреагували понад два десятки жінок. Кому завадить зайва готівка?

Бізнес почав набирати обертів. Власник закладу повсюди пояснював, що все, що корисне для маленьких діточок, добре й для дорослих, додаючи: «Можливо, дехто, почувши про цей продукт, відчує огиду, однак ми запевняємо, що це – чистий, органічний і повністю натуральний продукт».

Статус органічності, звісно, не підтвердив жоден орган сертифікації, а державні органи примусили заклад припинити продаж сумнівного смаколика, забивши тривогу з приводу його головного інгредієнта. Морозиво з грудного молока визнали небезпечним для здоров’я, оскільки воно несе потенційну загрозу вірусних інфекцій, зокрема гепатиту.

Ресторатор відбивається на всі боки без особливої надії на свою перемогу. Ми ж бачимо чергове підтвердження тому, що не варто сліпо вірити яскравій рекламі та голослівним запевненням продавців без відповідного документарного підтвердження.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03 (15)' 2011

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: