Скандал з діоксином знову охопив Німеччину

Share on Facebook

skandal-z-dioksynom

5 січня 2011 р. Міністерство сільського господарства Німеччини офіційно оприлюднило факт забруднення отруйним діоксином 3 тис. тонн кормів для тварин. Днями раніше наявність діоксину в яйцях та курятині, що з’явились на прилавках магазинів кількох земель Німеччини, виявили проведені аналізи. Говорять, причиною забруднення стали корми для тварин, забруднені промисловими жирами.

Домішку, тобто жир, який додають до корму для забезпечення додаткової енергії тваринами, компанія Harles and Jentzsch з Гамбургу безпосередньо реалізувала 25 виробникам кормів. Цей жир становить 2-10% у загальній суміші корму для домашньої птиці та свиней, що означає щонайменше 150 тис. тон готових кормів можуть бути забрудненими діоксином.

В ході скандалу продукцію більш, ніж 1000 птахоферм з усієї Німеччини було вилучено з продажу, а лише в перші дні було забито понад 8000 курей.

«Нині існує нагальна гостра необхідність запровадження більш суворих заходів покарання порушників закону, тим паче коли це стосується правил виробництва продовольчої продукції та кормів для тварин, - говорить міністр сільського господарства німецької землі Тюрингія. – Змусити таких «шарлатанів» діяти в рамках закону зможуть лише суворі санкції».

Нагадаємо, що нині злочинцям, які використовують шкідливі або заборонені речовини у виробництві харчових продуктів для людей чи кормів для тварин, загрожує покарання у вигляді штрафу чи позбавлення волі до 3-х років.

Скандал з діоксином сягнув і Нідерландів, де повідомили про виявлення перших 136 тис. забруднених яєць, доставлених з Німеччини на початку грудня минулого року.

Прес-секретар комісара ЄС з питань охорони здоров'я та споживчої політики Джон Даллі заявив про бажання Єврокомісії знати, до яких ще країн-членів ЄС могли потрапити забруднені яйця чи м’ясо курятини. Він також повідомив про можливість заборони експорту цієї продукції з Німеччини.

Міністр із захисту прав споживачів Ільзе Айгнер закликає представників усіх країн-членів ЄС забезпечити прозорість роздрібних мереж. «Споживачі мають право знати, чи продаються у їх крамницях забруднені діоксином яйця чи м’ясо», - говорить вона.

Захисники прав споживачів радять не купувати яйця та м’ясо птиці з великих промислових ферм, а заради власної безпеки, краще звернути увагу на аналогічну продукцію з сертифікованих органічним ферм.

«Це серйозний скандал, томи ми маємо вже зараз подумати про його політичні наслідки, - коментує міністр у справах споживачів Йоханнес Реммель. – Це означає, що ми повинні вивчити канали роздрібних мереж, де система контролю побудована належним чином. Я не думаю, що ми зараз маємо зараз вже таку сильну небезпеку, але діоксину не місце на полицях магазинів. В результаті перевірок ще більше ферм може бути закрито».

А тим часом, з метою захисту своїх споживачів від отруєння потенційно небезпечними продуктами, Південна Корея, Словаччина і Росія вже ввели заборону на реалізацію деякої тваринницької продукції, імпортованої з Німеччини, тоді як влада Великої Британії та Данії, слідом за Нідерландами, прискіпливо вивчають, чи не містять майонези чи будь-які інші продукти харчування німецькі яйця.

Нагадаємо, що подібний скандал з діоксином мав місце в Німеччині менше року тому, про що писалось в № 05-06 (08)’2010 ORGANIC UA.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: