Найкорисніший напій для спортсменів

Share on Facebook

 

Кокосова вода, що міститься в молодих зелених кокосах, по праву вважається кращою для спортсменів. Про це заявили вчені Південно-Східного відділення Індіанського університету (Indiana University Southeast in New Albany) під час виступу на 244-й конференції National Meeting & Exposition, організованою Американським хімічним товариством (ACS).

 

кокосова вода

Однак, як відзначають автори дослідження, багато людей з легкими фізичними навантаженнями ставляться до такого вислову з недовірою і віддають перевагу традиційним напоям для спортсменів, таким як Gatorade (Гаторейд) і Powerade (Пауерейд), пише Medical Xpress.

За словами автора дослідження Чхандашрі Бхаттачарія, кокосова вода також може виявитися корисною для людей, які не виконують фізичні вправи, адже типова американська дієта збіднена калієм і багата натрієм, який міститься в кухонній солі. 

Попередні дослідження показували, що такий дисбаланс шкідливий для здоров'я, пише РБК. Так, в ході одного з експериментів було встановлено, що люди, що вживають їжу з низьким вмістом калію та достатком натрію, мали в два рази більший ризик померти від серцевих захворювань, а ймовірність смерті з інших причин була підвищена на 50%.

«Кокосова вода є натуральним напоєм, що містить все, що є в спеціалозованих спортивних продуктах, і навіть більше. Вона містить в 5 разів більше калію (1500 мг / л), ніж Gatorade або Powerade (300 мг / л), допомагає позбутися від судом в м'язах. Це здоровий напій, який заповнює витрачені організмом під час тренувань поживні речовини », - коментує Ч.Бхаттачарія.

Аналіз напою показав, що він багатий антиоксидантами, в 340 гр кокосової води міститься більше калію, ніж в одному банані. Що стосується натрію, то він знаходиться в меншій кількості (400 мг / л) у порівнянні з іншими напоями (600 мг / л). А ось концентрація магнію і вуглеводів в кокосовій воді, Gatorade і Powerade була однаковою. Кокосова вода продається в пляшках, банках та інших ємностях, її вартість становить 2-3 дол (одна пляшка об'ємом 340 гр.).

Автори роботи не рекомендують вживати напій людям з інтенсивним фізичним навантаженням, так як при сильному потовиділенні вони втрачають більше натрію, ніж калію, і кокосова вода не здатна заповнити цю втрату.

Раніше вчені встановили, що регулярне вживання кокосової води допоможе нормалізувати кров'яний тиск, поліпшити обмін речовин і підвищити рівень «хорошого» холестерину в крові.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: