США та ЄС взаємовизнають свої органічні продукти

Share on Facebook

 

15 лютого 2012 р. у Німеччині під час виставки «BioFach 2012» США та ЄС оголосили, що, починаючи з 1 червня 2012 р., сертифіковані органічні продукти з ЄС чи США можуть безперешкодно продаватись як органічні на територіях обох регіонів.


ЄС, США, органічні продукти

Оголошена угода є офіційним партнерством між двома найбільшими гравцями органічного сектора, ринки яких експерти оцінюють у 50 млрд дол. і засвідчують істотне щорічне зростання. Нове партнерство сприятиме розвитку органічного сільського господарства в цілому, а також економічному зростанню в глобальному масштабі завдяки створенню нових аграрних підприємств та нових робочих місць.

Офіційні документи було підписано 15 лютого 2012 р. у Нюрнберзі європейським комісаром з сільського господарства Дачіаном Чолошем, заступником міністра сільського господарства США Кетлін Мерріган та послом США Ісі Сіддікуі.

«Ця угода має подвійні переваги. З одного боку, органічні фермери та виробники органічного продовольства та інших товарів отримають легший доступ до ринків партнерів без бюрократії та з меншими витратами, посилюючи конкурентоздатність сектора. З іншого боку, угода підвищить прозорість органічних стандартів та довіру споживачів до наших органічних продуктів, – зазначив Дачіан Чолош. – Таке партнерство виводить відносини між ЄС та США на новий рівень».

«Підписана угода поєднує органічних фермерів та компанії по обидва боки Атлантичного океану, надаючи їм широкий спектр нових можливостей, – оголосила Кетлін Мерріган. – Це велика перемога для американської економіки. Угода відкриє нові ринки для американських фермерів, створить більше можливостей для малого бізнесу та сприятиме створенню нових робочих місць у сільському господарстві».

Раніше виробники та переробники, прагнучи торгувати по обидва боки Атлантики, повинні були проходити дві незалежні процедури сертифікації на відповідність двом стандартам, що означало подвійні витрати та додаткову паперову роботу. Нове партнерство виключає серйозні перешкоди, особливо для малих і середніх виробників органічної продукції. Усі продукти, що відповідають вимогам угоди, можуть бути марковані як «сертифікований органічний продукт» та вільно продаватися в обох регіонах.

Хоча органічні стандарти ЄС та США мають свої відмінності, обидві сторони визнали, що їхні програми є еквівалентними за винятком заборони застосування антибіотиків. Зокрема, стандарти США забороняють використання антибіотиків, окрім контролю інвазивних бактеріальних інфекцій у яблуневих та грушевих садах. Стандарти ЄС дозволяють використання антибіотиків лише для нагального лікування хворих тварин.

Угода поширюється на сертифіковані органічні продукти, що були вироблені та експортуються з території ЄС чи США.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 03-05 (23)' 2012

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: