В Індонезії протікає найбрудніша річка світу Цітарум

Share on Facebook

 

Річка Цітарум знаходиться в Індонезії і протікає недалеко від її столиці Джакарти. Ця річка вважається найбруднішою в світі.


63

Річку активно стали забруднювати в 80-ті роки XX століття, тоді почався різкий підйом промисловості в Індонезії. Крім промислових відходів, водойму потрапляє побутове сміття з Джакарти, в цьому місті проживає 9 мільйонів чоловік.

У річці практично не залишилося ніякої живності. Місцеві жителі змінили рибний промисел на "сміттєвий", вони виловлюють із сміття, яке плаває на поверхні річки, те що можна продати. Один з азіатських банків видав позику в 500 мільйонів доларів, щоб прибрати все це сміття. Дуже цікаво, чи вистачить цих грошей і чи будуть вони витрачені доцільно? Поки ситуація з річкою Цітарум залишається критичною, пише meteoprog.ua

Більше 500 фабрик, багато з яких виробляють текстильну продукцію, яка вимагає хімічної обробки, розташувалися по берегах 200-мильної річки, викидаючи відходи в її води. Тут не існує такої розкоші, як сервіси з прийому сміття. Не існують тут і сучасні туалети. Все просто зливається в річку. Брудна вода просочується в грунт на рисових полях, а сім'ї ризикують своїм здоров'ям, використовуючи її для пиття, приготування їжі та миття.

Негативний ефект буде поширюватися і далі: Цітарум - одна з двох найбільших річок, що живлять озеро Сагулінг, на якому французькі інженери побудували найбільшу ГЕС в Західній Яві. Експерти прогнозують, що річка скоро заб'ється сміттям настільки, що її повноводність знизиться, і генератор ГЕС не буде працювати належним чином. Тоді територія навколо зануриться в темряву, але, принаймні, заводи теж зупиняться, і потік відходів перерветься.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: